Tragiczna śmierć arcymistrza szachowego

Tragiczna śmierć arcymistrza szachowego Źródło: źródło: chessbase.com, pixabay.com

Jeden z najlepszych szachistów na świecie, 20-letni Rosjanin, stracił życie w miniony weekend. Jurij Jelisiejew, uhonorowany tytułem arcymistrza szachowego, spadł z 12 piętra. Szachista zginął na miejscu.

Jelisiejew poza szachami zajmował się także swoim drugim wielkim hobby - parkourem. 20-latek lubił mocne doznania, więc tym razem przechodził po zewnętrznej ścianie bloku, w którym mieszkał. Kiedy próbował przeskoczyć z balkonu swojego mieszkania na sąsiedni, popełnił błąd przy skoku i spadł.

Niestety, Jelisiejew zginął na miejscu. Najbliżsi opłakujący śmierć 20-latka nie szczędzą ciepłych słów. Wspominają go jako "genialnego szachistę i analityka".

 - Tej nocy zginął tragicznie mój bliski przyjaciel, genialny szachista i analityk, jeden z najbardziej utalentowanych znajomych mi ludzi Jura Jelisiejew - napisał przyjeciel Jurego, Daniił Dubow, dzień po śmierci przyjaciela.

Jelisiejew zaszokował świat, kiedy w 2012 roku jako 16-latek wygrał międzynarodowe mistrzostwa kadetów. Już rok później, jako 17-letni szachista otrzymał tytuł arcymistrza. W tym roku wziął udział w turnieju Moscow Open 2016.

Dzięki udziałowi w moskiewskich rozgrywkach, Międzynarodowa Federacja Szachowa sklasyfikowała go wyżej w swoim rankingu najlepszych szachistów. Jurij uplasował się na 42. miejscu wśród rosyjskich arcymistrzów i na 212. pozycji rankingu światowego.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: tvn24.pl, tvp.info, pt

Następny artykuł