Amerykańska policja opublikowała film z jednej z interwencji, podczas której policjant omyłkowo zastrzelił zatrzymanego mężczyznę. Emerytowany policjant, który służył jako wsparcie dla funkcjonariuszy pomylił paralizator z bronią palną.

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia w Oklahomie. Jak widzimy na nagraniu podejrzany, który chwilę przedtem sprzedał nielegalną broń podstawionemu tajniakowi, ucieka policji ale w końcu funkcjonariuszom udaje się go zatrzymać i powalić na ziemię.

Podczas skuwania zatrzymanego w kajdanki pada nieoczekiwanie strzał po czym słyszymy „Postrzeliłem go. Przepraszam”. Postrzelony mężczyzna, którego policjanci wciąż przyciskali do ziemi krzyczał i skarżył się na to, że traci oddech. Na nagraniu wyraźnie można usłyszeć jak jeden z policjantów odpowiada mu „Pieprzyć twój oddech”. Postrzelony mężczyzna mimo szybkiego przyjazdu karetki zmarł na miejscu.

Policjantem, który zastrzelił 44-letniego zatrzymanego jest 73-letni Bob Bates, emerytowany policjant służący przy policji jako wsparcie. Bates od razu przyznał się do winy i tłumaczył, że ze względu na podobny ciężar pomylił broń palną z paralizatorem.

bh, źródło: tvp.info/New York Daily News

Zobacz również