Jak wynika z przeprowadzonych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro badań, polscy gimnazjaliści są w tragicznej kondycji. Są słabi fizycznie, chorowici i otyli. 

Najczęstszym schorzeniem jakie można spotkać u polskich nastolatków jest nieprawidłowa postawa ciała, na którą cierpi ponad 90% z nich.

Ponad połowa, bo aż 60% jest w tragicznej kondycji fizycznej, 30% cierpi na podwyższone ciśnienie tętnicze, a w przypadku 5% trzeba było przerwać testy fizyczne z uwagi na fizyczne wycieńczenie badanych. Ogromna część przyznaje, że ma problemy z wejściem na czwarte piętro.

Ponadto ponad 17% gimnazjalistów jest otyłych i zagrożonych cukrzycą. Na to mają głównie wpływ złe nawyki żywieniowe i styl życia tj. brak ruchu i ciągłe siedzenie przed komputerem. Jak ponadto informuje Katarzyna Kostuch, koordynator programu PoZdro, w latach 50. statystyczny Polak spożywał 5 kg cukru w ciągu roku, natomiast w dzisiejszych czasach jest to 50 kg cukru.

Co najgorsze, większość rodziców nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia wynikającego z takiego trybu życia ich dzieci oraz ich przypadłości.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: tvn24/tvnactive

...

Zobacz również