Chociaż dentyści oraz eksperci w sprawach higieny osobistej niezmiennie apelują, aby dbać o zdrowie i pamiętać o dokładnym szczotkowaniu zębów, nie wszyscy Polacy traktują te prośby poważnie. Fakt, iż zastraszająca ilość naszych rodaków cierpi na choroby uzębienia oraz dziąseł, nie może więc zaskakiwać.

Próchnica jest najpopularniejszą z chorób, które dotykają Polaków. Około 90% społeczeństwa musi się z nią borykać, chociaż nie wszyscy ostatecznie decydują się na potrzebne leczenie.

Powyższe statystyki stanowią zadziwiający fakt dla stomatologów. Większość z nich twierdzi bowiem, że przed chorobą skutecznie ochronić nas może mycie zębów odpowiednią pastą dwa razy dziennie. Dbanie o zdrowie nie wiąże się więc wcale z różnego rodzaju profesjonalnymi, kosztownymi zabiegami.

Skoro próchnica realnie dotyka ogromną część społeczeństwa, wielu Polaków nie pamięta prawdopodobnie o codziennym dbaniu o uzębienie. Według badań specjalistów aż 4 mln Polaków w ogóle nie myje zębów, a połowa społeczeństwa nie robi tego tak, jak należy. Co najgorsze, ostrzeżenia dentystów oraz ich apele wcale w tej kwestii nie pomagają.

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

Zobacz również