Zmarł Marek Wysocki, aktor teatralny i filmowy. Znany był przede wszystkim z roli Pana Samochodzika, ale także z długoletnich występów w serialu „Samo życie”. 

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową oraz Państwową Wyższą Szkołę Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Związany był także z Teatrem Narodowym w Warszawie, występował też na deskach Państwowego Teatru „Syrena”. Prowadził także Teatr Młodych w Pałacu Młodzieży.

Do roli Pana Samochodzika, postaci z powieści Zbigniewa Nienackiego zaangażowany został w 1988 roku. Dorównać musiał w roli Stanisławowi Mikulskiemu, który odgrywał tę postać wcześniej. Skomponował także uwielbianą przez dzieci piosenkę do popularnego programu z Panem Tik-Takiem.

Był laureatem nagrody Złotego Ekranu i nagrody filmowej Zbigniewa Cybulskiego. W 1997 roku otrzymał nominację do amerykańskiej nagrody World Championship za najlepsze widowisko telewizyjne w Tunezji. Otrzymał także nagrodę od Ministra Kultury Tunezji.

Poza aktorstwem zajmował się lataniem samolotami. W latach 70-tych był II pilotem na pokładach PLL LOT. Odszedł 14 lipca. Miał 61 lat.

...

Zobacz również