Jeden z najwyższych szczytów Tatr, Giewont odwiedzany jest rocznie przez tysiące śmiałków. Niestety niektórzy z nich tracą życie podczas wyprawy. Dziś ze zbocza góry spadł młody mężczyzna.

Dziś w rejonie Długiego Giewontu, wokół którego utworzono rezerwat ścisły, doszło do ogromnej tragedii. Trzech wspinaczy zapuściło się na zamknięty dla turystów teren i na nieszczęście nie wrócili z niego w komplecie.

Jeden z mężczyzn spadł z kilkudziesięciometrowego zbocza i pomimo otrzymania pomocy od ściągniętych na miejsce helikopterem ratowników zmarł. Drugi z turystów także został ewakuowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Trzeci z mężczyzn natomiast zniknął i postanowił samotnie schodzić z góry. Prawdopodobnie  porusza się szlakiem do Doliny Kondratowej.

– Taternik zginął ma miejscu – poinformował dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomasz Wojciechowski.

Giewont i Tatry mogą być bardzo niebezpieczne

Nie tak dawno w górach doszło do innej, równie przerażającej tragedii. W niedziele rano 18 kwietnia na zboczach słowackich Tatr Wysokich śnieg przysypał dwie pochodzące z Polki osoby.

Lawina w Tatrach odebrała życie jednemu mężczyźnie. Jego kompanowi udało się przeżyć. Lawinę wywołali prawdopodobnie sami poszkodowani.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewana, szokująca tragedia. Po Aviciim kolejny młody muzyk popełnił samobójstwo
  2. „P**** a nie służby”. 3 policjantów skatowanych przez hultajów
  3. Dokładnie tyle każdy z nas zapłacił za 500 plus. Zdumiewająca suma

Dlaczego Mackiewicz zaczął się wspinać? 10 nieznanych faktów z jego życia

Tam śmierć to codzienność! 10 najcięższych więzień świata [ZDJĘCIA]

źródło: wyborcza.pl

Zobacz również