Tragedia w Tatrach. Polak nie żyje, walka z czasem przegrana

Tragedia w Tatrach. Polak nie żyje, walka z czasem przegrana

Jeden z najwyższych szczytów Tatr, Giewont odwiedzany jest rocznie przez tysiące śmiałków. Niestety niektórzy z nich tracą życie podczas wyprawy. Dziś ze zbocza góry spadł młody mężczyzna.

Dziś w rejonie Długiego Giewontu, wokół którego utworzono rezerwat ścisły, doszło do ogromnej tragedii. Trzech wspinaczy zapuściło się na zamknięty dla turystów teren i na nieszczęście nie wrócili z niego w komplecie. Jeden z mężczyzn spadł z kilkudziesięciometrowego zbocza i pomimo otrzymania pomocy od ściągniętych na miejsce helikopterem ratowników zmarł. Drugi z turystów także został ewakuowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trzeci z mężczyzn natomiast zniknął i postanowił samotnie schodzić z góry. Prawdopodobnie  porusza się szlakiem do Doliny Kondratowej. - Taternik zginął ma miejscu - poinformował dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomasz Wojciechowski.

Giewont i Tatry mogą być bardzo niebezpieczne

Nie tak dawno w górach doszło do innej, równie przerażającej tragedii. W niedziele rano 18 kwietnia na zboczach słowackich Tatr Wysokich śnieg przysypał dwie pochodzące z Polki osoby. Lawina w Tatrach odebrała życie jednemu mężczyźnie. Jego kompanowi udało się przeżyć. Lawinę wywołali prawdopodobnie sami poszkodowani.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niespodziewana, szokująca tragedia. Po Aviciim kolejny młody muzyk popełnił samobójstwo
  2. „P**** a nie służby”. 3 policjantów skatowanych przez hultajów
  3. Dokładnie tyle każdy z nas zapłacił za 500 plus. Zdumiewająca suma
źródło: wyborcza.pl Następny artykuł