Najpierw dymisja ze stanowiska ministra, a teraz to. Coraz więcej osób mówi o tym, co stało się w rodzinie Antoniego Macierewicza. Ta tragedia, która mocno wstrząsnęła najbliższymi byłego ministra, dzisiaj gości na wielu ustach. Jednak sam Minister nie chce o tym mówić.

To samobójstwo elektryzuje opinię publiczną. Wszyscy zastanawiają się nad tym, co o tym sądzi sam były szef MON. Antoni Macierewicz trzyma jednak twardo język za zębami. Nie chce mówić nic o tym, że jego ojciec odebrał sobie życie.

Do tego zdarzenia doszło jeszcze, gdy Macierewicz był małym dzieckiem. Jego ojciec, Zdzisław Macierewicz, był chemikiem na Uniwersytecie Warszawskim od 1937 roku. W czasach II Wojny Światowej był natomiast członkiem podziemia, które zwalczało nazistów jak i komunistów.

Tym ciężej było mu po wojnie, gdy musiał mierzyć się z tymi drugimi. Ojciec Antoniego Macierewicza był stale inwigilowany przez agentów Urzędu Bezpieczeństwa. Ci nie mieli dla niego żadnej litości i coraz mocniej naciskali na chemika.

W końcu w 1949 roku znaleziono go martwego w jego laboratorium. Według oficjalnych ustaleń miał popełnić samobójstwo. Zdzisław Macierewicz miał bowiem nie wytrzymywać już nierównej walki z komunistyczną władzą. Kiedy zginął, jego syn miał ledwie roczek.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz ledwo przeżył! Dramatyczna ucieczka przed snajperem

Ogromny wpływ na Macierewicza

O sprawie przez lata nie mówił nikt. Sam Macierewicz nie chce wypowiadać się na ten makabryczny temat. Jego przyjaciele jednak, ci byli i obecni, zdają sobie sprawę z tego, co przeszedł jako dziecko. Zdaniem Adama Michnika, który był przed laty przyjacielem Macierewicza, to właśnie to wydarzenie mocno zaważyło na życiu byłego szefa MON.

– Ma jakąś rodzinną ranę. Być może stąd się bierze jego – z jednej strony zawziętość – a z drugiej przekonanie o własnej misji, że on jest odkupicielem, że on ma w swój gen osobowy wpisane ocalenie tej prawdziwej realnej Polski, którą on definiuje jako katolickie państwo – ujawnił Michnik.

Bez wątpienia to wydarzenie do dziś jest ogromną tragedią w rodzinie Antoniego Macierewicza. Wychowywanie się bez ojca, którego UB doprowadziło na skraj załamania nerwowego, miało tylko spotęgować nienawiść polityka do komunistów i Rosji.

ZOBACZ TAKŻE: Co za zwrot! Macierewicz TRACI mandat poselski

źródło: wp.pl

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!

...

Zobacz również