Tragedia w Meksyku. Przerażeni ludzie, potworne zniszczenia, zawalone budynki (video)

Tragedia w Meksyku. Przerażeni ludzie, potworne zniszczenia, zawalone budynki (video) Źródło: fot. twitter.com/AlbertoRT51

Tragiczną sytuację możemy obserwować obecnie w Meksyku. Filmy nagrywane przez mieszkańców napawają przerażeniem. Obraz, który wyłania się z nagrań, pokazuje chaos i panikę oraz ogrom tragedii.

We wtorek wieczorem doszło do silnego wstrząsu w Meksyku. Chociaż epicentrum trzęsienia ziemi oddalone było od stolicy państwa o kilkadziesiąt kilometrów, to w samym mieście Meksyk także zaczęły walić się budynki. Część wydarzeń zostało nagranych telefonami komórkowymi. Internauci udostępniają szeroko dramatyczne obrazy. Według danych służb ratowniczych, już teraz można mówić o co najmniej 248 ofiarach tragedii. W samym mieście Meksyk, stolicy państwa, zniszczone zostały 44 budynki. Część z nich legła w gruzach, niektóre są tylko uszkodzone. Zawalił się także budynek szkoły podstawowej, w wyniku czego śmierć poniosło minimum 30 osób, wśród których jest co najmniej 22 dzieci. Na całym obszarze, na którym zatrzęsła się ziemia, trwa nadal akcja ratunkowa. W gruzach zawalonych budynków poszukiwani są ludzie. W chwili, w której doszło do tragedii, oczy całego świata zwrócone były raczej na Dominikę, przez którą chwilę wcześniej przeszedł huragan Maria. Nikt nie spodziewał się kolejnej tragedii. - To było straszne, czułem, że nagle zaczęła się pode mną ruszać ziemia. W pobliskim budynku wypadły szyby z okien, chwilę później zawaliła się cała budowla - opowiada mieszkaniec stolicy Meksyku. - Ludzie byli bezradni, nie wiedzieli co robić, wybuchła panika. Niektórzy biegali bez celu, aby tylko się czymś zająć - wyjaśnia inny, tłumacząc, że ludzie wychodzili z mieszkań i domów bojąc się o swoje życie. Najlepiej obraz tragedii przedstawiają filmy udostępniane przez internautów na Twitterze. Widać i słychać na nagraniach ogromną panikę i przerażenie mieszkańców.

Źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News