Tragedia w Polsce! Siedmiolatek wypadł z okna na na trzecim piętrze, jest w ciężkim stanie

Tragedia w Polsce! Siedmiolatek wypadł z okna na na trzecim piętrze, jest w ciężkim stanie Źródło: Fot. Pixabay

Siedmiolatek wypadł z okna znajdującego się na trzecim piętrze bloku. Do tragedii doszło wczoraj w Gubinie w województwie lubuskim. Chłopca w ciężkim stanie do szpitala przetransportował śmigłowiec. 

Siedmiolatek był w mieszkaniu pod opieką rodziców. Nie wiadomo jak doszło do całej sytuacji, na tę chwilę sprawa uważana jest za nieszczęśliwy wypadek. Rodzice zostali poddani kontroli alkomatem, jednak ten nie wykazał obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. W sprawie zabrał głos Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze: - Kiedy chłopczyk wypadł przez okno, rodzice przebywali w mieszkaniu. Był u nich w tym czasie znajomy ze swoim 3-letnim dzieckiem. Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem - oświadczył.

Siedmiolatek ma się już lepiej

Ustalono najprawdopodobniejszą wersję zdarzeń, wedle której dziecko wspięło się po drabinkach łóżeczka, a z niego weszło na parapet. Uchylone okno sprawiło, że dziecko z niego wypadło. Na szczęście pod oknem pokoiku dziecięcego rośną bardzo gęste krzaki, które zamortyzowały upadek chłopca. Obecnie stan zdrowia dziecka jest stabilny. Nic nie zagraża jego życiu, chociaż w szpitalu na obserwacji będzie musiał spędzić jeszcze kilka dni. Prokuratora rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła postępowanie w tej sprawie z art. 160 Kodeksu karnego. Artykuł ten dotyczy narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszkodzenia ciała.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nagminne wypadki

Całkiem niedawno, bo zaledwie nieco ponad 2 tygodnie temu, doszło do podobnego przypadku. 2 września z 5 piętra kamienicy na Warszawskiej Pradze z okna wypadł 3 letni Fabian. Wówczas również sytuację uznano to za nieszczęśliwy wypadek, ponieważ matka dziecka w momencie zdarzenia była trzeźwa, a ojciec przebywał w pracy. Śledztwo w sprawie dalej trwa. Przy małych dzieciach trzeba mieć oczy dookoła głowy. Do ogromnej tragedii wystarczy małe niedopatrzenie. Koniecznym jest zwracanie uwagi na otwarte okna i drzwi balkonowe.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Jeśli tak urodziłaś to nie jesteś matką”. Krzywdząca opinia o Polkach jest coraz popularniejsza
  2. Przełomowe słowa papieża Franciszka o seksie. „To nie grzech”
  3. Biedroń publicznie poniżył Dudę! „Wszystko podpisze. To mu najlepiej wychodzi”
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News