To niepowetowana strata nie tylko dla najbliższych, ale i dla całej Polski. 14-letni Maksym Batkiewicz, niestety przegrał walkę z rakiem. Chłopak, który miał wszelkie predyspozycje do tego, by rozsławić Polskę na całym świecie, odszedł 27 czerwca.

Maksym był młodym hokeistą drużyny MMKS Podhale Nowy Targ. O chłopaku szybko zrobiło się głośno, kiedy okazało się, że już jako nastolatek przejawia wszelkie predyspozycje do bycia mistrzem. Ogromny talent w chłopcu odkrył 6-krotny mistrz Polski i olimpijczyk, Bogdan Dziubiński. Nie ma wątpliwości co do tego, że przed Maksymem stała otworem kariera międzynarodowa.

– Maksiu był jednym z pierwszych, których zaprosiliśmy do sekcji. Był spokojnym, uśmiechniętym chłopakiem. Jeździł technicznie, perfekcyjnie wykonywał ćwiczenia, a kiedy przychodziło do turnieju, podchodził do niego bardzo poważnie. Myślał na lodzie, przewidywał sytuacje. Co również ważne, nie był indywidualistą. Gra zespołowa bardzo mu odpowiadała. Od razu było widać, że może zajść naprawdę daleko – chwali chłopca Dziubiński.

W czerwcu 2016 roku u Maksyma zdiagnozowano kostniakomięsaka. Groźny nowotwór zlokalizowano w prawej nodze chłopca w okolicach kolana. Kiedy chemioterapia nie przynosiła większych efektów, zdecydowano się na amputację nogi Maksyma. Jak wspomina 14-latka Maciej Klimowski, trener chłopca i przyjaciel jego rodziny, Maksym był nie tylko urodzonym hokeistą, ale i bardzo dzielnym człowiekiem.

– Po stracie nogi nie przejął się tym zbytnio. Niektórzy bardziej panikowaliby po amputacji małego palca. A Maksiu był szczęśliwy, że pozbył się miejsca w ciele, gdzie zaczęły się jego problemy. Załatwiliśmy mu protezę. Od razu mówił, że chce znowu jeździć na łyżwach. To było jego marzenie – wspomina Klimowski.

Niestety, amputacja nogi chłopca nie wyeliminowała raka. Mimo zbiórek pieniędzy organizowanych przez MMKS Podhale Nowy Targ i wsparcia z każdej strony, Maksym przegrał walkę z rakiem. 14-latek umarł 27 czerwca. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 30 czerwca o 15:00 w kościele Świętej Anny w Nowym Targu.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również