24 osoby nie żyją, 18 jest rannych. Msza w kościele zakończyła się dramatem

24 osoby nie żyją, 18 jest rannych. Msza w kościele zakończyła się dramatem Źródło: ,

Tragedia, do jakiej doszło w jednym z kościołów, wstrząsnęła społecznością chrześcijańską na całym świecie. W ataku na świątynię zginęły 24 osoby. 18 wiernych jest rannych.

Tragedia w Burkina Faso stała porusza dziś największe światowe media. W jednym z kościołów, położonych w północno-zachodniej części kraju, doszło do brutalnego ataku. Sprawcy celowo dokonali zamachu w niedzielę, aby zabić lub ranić jak największą liczbę ofiar.

Tragedia w kościele w Burkina Faso

Jak donosi Reuters, napastnicy zamordowali 24 osoby, a 18 zostało rannych. Nie wiadomo, ilu wiernych porwano ze świątyni. Przerażające szczegóły zdarzenia przekazały już mediom państwowe władze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zamachowcy podczas ataku dokładnie identyfikowali zebranych. Chcieli bowiem starannie oddzielić ich "od osób z zewnątrz". Informacje te przekazano w oficjalnym oświadczeniu, które rząd wydał dzień po tragicznym zajściu. Przebieg zdarzenia oraz tożsamość napastników pozostają przedmiotami śledztwa.

Napastnikami prawdopodobnie dżihadyści

Oficjalnie nie wiadomo, kto stoi za krwawym, bardzo brutalnym atakiem. Podejrzewani o jego przeprowadzenie są jednak lokalni dżihadyści. W ostatnich latach Burkina Faso, ale także sąsiadujące z nim kraje (szczególnie znacznie większe terytorialnie Mali) mają poważne problemy z narastającą falą ataków przeprowadzanych przez terrorystów, powiązanych przede wszystkim z tzw. Państwem Islamskim oraz Al-Ka’idą.

Dzisiaj grzeje: 1. Ciągle nie mogą uwierzyć, że stała się tak wielka tragedia. Niestety nie żyje, wyjątkowo okropna śmierć
2. Nie żyje kultowa gwiazda. Widzowie TVP ją uwielbiali, chorowała na raka

Bojownicy, którzy w dużej mierze zostali już wyparci w terenów Bliskiego Wschodu, starają się prowadzić ekspansję w Afryce, gdzie islam zdobywa coraz szersze grupy wyznawców. Oczywiście miażdżąca większość z nich nie zgadza się z działaniami fundamentalistów (w znaczeniu europejskim), działającymi poniekąd obok samej religii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiele osób wciąż nie rozumie, czym jest depresja. "Kto pije słodką herbatę i kawę, nie ma nigdy depresji"
  2. Nietypowe godziny konkursu skoków narciarskich w Rasnowie. Polscy kibice przecierają oczy ze zdziwienia
  3. Niewiarygodne, jak się zmienił najgrubszy człowiek świata. Schudł 330 kilogramów, nie przypomina dawnego siebie
  4. "Nie ma przypadkowych spotkań". Dagmara z "Królowych życia" dodała wymowne zdjęcie z mężczyzną, fani wolą Jacka
  5. Fakty są przerażające. Wielka przyjemność zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór o 90 procent
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News