Trąba powietrzna w polskiej miejscowości? Wstrząsające nagranie sprzed kilku godzin obiegło sieć

Trąba powietrzna w polskiej miejscowości? Wstrząsające nagranie sprzed kilku godzin obiegło sieć Źródło: YouTube Adrian Jach

Trąby powietrzne występujące na terenie Polski są zdecydowanie mniej intensywne niż te, które znamy z serwisów informacyjnych i filmów publikowanych w internecie. Nie są również zbyt częste. W okresie od maja do sierpnia obserwuje się w Polsce od ośmiu do czternastu zjawisk tego typu. Nie znaczy to jednak, że niebezpieczeństwo jest niskie. Intensywne porywy wiatru mogą przynieść tragiczne skutki.

Warunki atmosferyczne w Polsce są ostatnio bardzo niekorzystne. Miniony tydzień wiązał się z licznymi burzami, opadami deszczu, gradem i intensywnymi porywami wiatru. Szczególnie ucierpieli mieszkańcy Podkarpacia, którzy na skutek powodzi błyskawicznej stracili dorobki swojego życia. Dzisiejsze popołudnie także nie należy do pogodnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dla dużej części kraju. W wielu województwach może być naprawdę niebezpiecznie.

Trąba powietrzna nad polską miejscowością

Synoptycy prognozowali dziś wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne w województwie małopolskim. Nad regionem przechodzą właśnie gwałtowne burze z opadami ulewnego deszczu i gradu. Nawałnicy towarzyszą bardzo intensywne porywy wiatru. Jak informuje "Super Express", strażacy do tej pory musieli interweniować aż 269 razy. Najpoważniejsza sytuacja ma miejsce w powiatach krakowskim, wielickim, chrzanowskim i limanowskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zanotowano liczne powalenia drzew, uszkodzenia dachów oraz podtopienia. W Pieskowej Skale na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego doszło do bardzo groźnego incydentu - porywisty potok porwał samochód osobowy. Na szczęście pasażerowie wyszli z wypadku bez szwanku. W Trzcianie w powiecie bocheńskim doszło z kolei do groźnego pożaru domu mieszkalnego.

Specjaliści ostrzegają, że najgroźniejsze zjawisko są jeszcze przed nami. Nietypową sytuację pogodową zanotowano przed kilkoma godzinami w Modlnicy w powiecie krakowskim. Możliwe, że w miejscowości wystąpiło zjawisko trąby powietrznej. Nagranie obiegło sieć. Niestety, wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji o tornadzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

2. Przez 16 lat nie mogli jej zdiagnozować. Objawy były książkowe

- W Modlnicy obserwowano rotującą chmurę stropową o bardzo niskiej podstawie. W połowie nagrania widać również tzw. power flash. Jest to błysk spowodowany zwarciem zrywanych przez wiatr linii elektroenergetycznych. Możliwe więc, że po głębszej analizie potwierdzimy wystąpienie trąby powietrznej - napisali Polscy Łowcy Burz na swoim profilu na Facebooku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?
  2. Robert Lewandowski pobił niesamowity rekord Gerda Mullera. Polak zapisał się w historii, coś niebywałego
  3. Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta
  4. Nagranie mieszańca Podkarpacia przyprawia o ciarki. Dantejskie sceny i chaos, rozszalała pogoda dała się we znaki
  5. Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne
  6. Jeżeli chcesz zagłosować w drugiej turze wyborów, musisz zrobić jedną rzecz. Zostało niewiele czasu

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News