To zdecydowanie dobra wiadomość dla rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. Totalny sukces PiS. Lider Unii zmienia zdanie i ratuje Kaczyńskiego.

Komisja Europejska podała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w grudniu minionego roku. To zaskarżenie spowodowane jest odmową rządu PiS w sprawie przyjęcia uchodźców. Choć rozstrzygnięcie tej kontrowersyjnej sprawy zajmie kilkanaście miesięcy, to już teraz pojawiło się światełko w tunelu dla partii rządzącej.

Politycy europejscy coraz częściej wypowiadają się na temat  zaskarżenia Polski, Czech i Węgier w związku z odmową przyjęcia uchodźców. Martin Schulz, były szef Parlamentu Europejskiego i przewodniczący w niemieckiej partii SPD głośno mówił o ukaraniu krajów sprzeciwiających się przyjęciu uchodźców wysokimi sankcjami finansowymi.

ZOBACZ TAKŻE: Sankcje dla Polski coraz bliżej. Szef europejskich liberałów nie ma wątpliwości

Lider Unii zmienia zdanie i ratuje Kaczyńskiego

W obronę Polski, Czech i Węgier stanął szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który oznajmił, że wyciąganie konsekwencji w stosunku tych krajów, którymi będzie pozbawienie ich znacznej części z unijnego budżetu, to bardzo zły pomysł.

– Uważam, że wykorzystywanie sankcji budżetowych przeciwko krajom sprzeciwiającym się (przyjmowaniu uchodźców – red.), jest z założenia złym środkiem – miał powiedzieć Junker w rozmowie z belgijskimi dziennikarzami.

O jego słowach donosi portal TVN24. To zdecydowanie dobra wiadomość dla partii rządzącej i jej prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Istnieje bowiem nadzieja, że ich odmowa przyjęcia uchodźców nie wpłynie negatywnie na finanse naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: PiS druzgocąco zdradzony! Największy sojusznik zagłosuje za sankcjami dla Polski

Źródło: TVN24

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również

Zobacz również