Mimo iż prawicowemu dziennikarzowi zdarzało się już krytykować polski rząd, to jeszcze nigdy nie uderzył w niego w tak mocnych słowach. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość w swojej polityce sięga po zabiegi rodem z III Rzeszy.

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej kilka dni temu tłumaczył się z kampanii, której celem jest przedstawienie społeczeństwu, że reforma sądownictwa prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość jest konieczna. Na organizację spadła za to fala krytyki, ponieważ uznano, że mieszanie się w politykę nie jest zgodne z tym, co miała reprezentować sobą fundacja.

W kampanii dotyczącej polskiego wymiaru sprawiedliwości mówimy, jak jest. Pokazywanie patologii polskiego sądownictwa ma zachęcać do jego zmiany – tłumaczył Cezary Jurkiewicz, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Tego rodzaju wypowiedzi nie przypadły jednak do gustu znanemu dziennikarzowi. Stwierdził nawet, że mamy do czynienia z propagandą, której nie powstydziliby się przywódcy III Rzeszy.

Propaganda rządowa za pieniądze ludzi jest patologią Goebbelsa i zachęca do zmiany was – skomentował sprawę Mariusz Max Kolonko.

twitter.com/maxkolonko

źródło: twitter.com/maxkolonko

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Zobacz również