Totalne zaskoczenie! HGW zdetronizowana. Nie zgadniesz, kto prowadzi w sondażu na prezydenta Warszawy

Totalne zaskoczenie! HGW zdetronizowana. Nie zgadniesz, kto prowadzi w sondażu na prezydenta Warszawy Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Platforma Obywatelska RP) - Pexels

Chociaż sondaż dotyczący poparcia potencjalnych kandydatów na prezydenta stolicy nie jest tak istotny, jak ankiety dotyczące stanowisk rządowych, czy parlamentarnych, przyciąga on uwagę wszystkich Polaków. Najnowsze badanie przeprowadzone przez panel badawczy Ariadna zadziwił chyba większość zainteresowanych. Hannę Gronkiewicz-Waltz oraz innych partyjnych kandydatów wyprzedził w nim... Ryszard Kalisz.

Przyznać trzeba, że głosy ankietowanych rozłożyły się w naprawdę nietypowy sposób. Zwycięzca uzyskał bowiem poparcie jedynie 10 proc. osób biorących udział w badaniu. Tuż za nim uplasowała się obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz (8 proc.) oraz wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny za komisję weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji Patryk Jaki (7 proc.). Warto zaznaczyć, że połowa ankietowanych w ogóle nie wskazała żadnego z kandydatów, gdyż nie odpowiadało im ani jedno nazwisko spośród proponowanych. Dalsze miejsca w sondażu zajęli więc były burmistrz Ursynowa Piotr Guział (5 proc.), Barbara Nowacka (5 proc.), Stanisław Tyszka z Kukiz'15 (3 proc.), Adrian Zandberg z partii Razem (3 proc.) oraz Rafał Trzaskowski z PO (3 proc.). Ostatnie trzy pozycje należały do Jacka Sasina z PiS (2 proc.), Jana Śpiewaka (1 proc.) oraz Pawła Rabieja z Nowoczesnej (1 proc.). Zaskakujące wyniki sondażu wskazują na coraz bardziej skomplikowaną sytuację polityczną Warszawy. Przez ogromne rozdrobnienie nie pomogły one raczej w prognozowaniu, kto ewentualnie będzie mógł zastąpić obecną prezydent na jej istotnym stanowisku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News