Angela Merkel już 24 września zmierzy się z Martinem Schulzem o stanowisko kanclerza Niemiec. Wiele wskazuje na to, że Merkel wygra, ale nie oznacza to, że ma sobie odpuścić. Występuje więc w mediach, gdzie podkręca swoje poparcie. Ostatnie takie wystąpienie przyniosło jednak odwrotny efekt.

W niemieckiej telewizji ZDF wyemitowano program Klartext, Frau Merkel!, w którym kanclerz miała przekonać wyborców do siebie. Zamiast głosów poparcia po emisji jest rozdrażnienie i zgrzytanie zębów. Okazuje się, że całość była idealnie wyreżyserowanym teatrzykiem, a program nadawany na żywo miał ze spontanicznością niewiele wspólnego.

Dopatrzyli się tego niemieccy internauci, którzy w jednym z kadrów nagrania zauważyli nietypową rzecz. Prowadzący całość dziennikarz miał przy sobie kartkę z imionami, nazwiskami i zdjęciami gości, którzy mieli zadawać konkretne pytania. Te były wypisane na kartce. To dowód na to, że program był w całości zaplanowany, a goście dobrani. Bardzo prawdopodobne, że Merkel pytania znała już wcześniej, by móc się na nie przygotować. ZDF odcina się od zarzutów i wskazuje tylko, że „nawet program na żywo może mieć określoną strukturę i koncepcję”.

Co więcej, dowodem na to, że program był ustawiony, jest bezczelne potraktowanie Astrid Passin. To rzecznika rodzin, które w zamachu z grudnia 2016 roku straciły na Breitscheidplatz swoich bliskich. Kobieta miała pojawić się w programie, ale na kilka godzin przed nim zadzwoniono do niej i anulowano jej zaproszenie. Ja sama wskazuje, producenci bali się, że zniszczy koncepcję programu i będzie zadawać niewygodne pytania.

W internecie już posypała się krytyka na Merkel. Niemcy nie mogą jej wybaczyć tej nieczystej zagrywki i oskarżają, że program Klartext, Frau Merkel! to zwykła propagandówka. Wygląda na to, że poparcie dla kanclerz właśnie spada.

źródło: twitter.com
źródło: twitter.com

źródło: dorzeczy.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również