Sprawa przymusowej relokacji uchodźców ponownie wyszła na światło dziennie. Marszałek Prawa i Sprawiedliwości postanowił jednak wybronić decyzję polskiego rządu w zaskakujący sposób.

W PL oficjal. pracuje ponad 1,5 mln Ukraińców. Ok. 20% uciekło przed wojną. Nikt nie może zarzucać nam porzucania chrześcijańskich wartości – napisał Marek Kuchciński.

Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości szybko wytknęli jednak marszałkowi, że jego wpis delikatnie mówiąc, mija się z prawdą. Gdyby wierzyć słowom polityka to w Polsce status uchodźcy posiadałoby ponad 200 tysięcy Ukraińców.

Okazuje się, że te informacje kompletnie nie pokrywają się na przykład z oficjalnymi danymi Urzędu ds. Cudzoziemców, z których wynika, że w latach 2003-2017 wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej złożyło w naszym kraju jedynie 7130 Ukraińców.

Według stanu na 3 września, pomocą socjalną Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców objętych jest 894 obywateli Ukrainy – napisano w „Raporcie na temat Obywateli Ukrainy”.

Nie wiadomo, z jakich danych korzystał Marek Kuchciński, jednak niemożliwym jest, by tak mocno rozmijały się one z Urzędem ds. Cudzoziemców. Eksperci zgodnie przyznają, że niemal wszyscy Ukraińcy w Polsce to po prostu imigranci ekonomiczni.

twitter.com/MarekKuchcinski

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"