Tosia pomoc
youtube.com Siepomaga.pl
Klaudia Bochenek - 29 Września 2020

Prawie 2-letnia Tosia pilnie potrzebuje pomocy, by mogła normalnie żyć. Zostało mało czasu, cel jest tak blisko

21-miesięczna Tosia Popławska potrzebuje pilnej pomocy. Dziewczynka zmaga się z SMA typu 2, czyli z rdzeniowym zanikiem mięśni. Trwa dramatyczny wyścig z czasem - cel jest już tak blisko, jest duża szansa na to, że dziecko będzie mogło normalnie żyć.

Tosia i jej rodzice walczą z czasem - życie niespełna 2-letniego dziecka może uratować jedynie horrendalnie droga terapia genowa. Zrzutka, która została uruchomiona, opiewa na 2 miliony 300 tysięcy złotych. Kończy się już jutro, 30 września.

Tosia

Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocNiezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocCzytaj dalej

4 marca bieżącego roku rodzice usłyszeli jedną z najgorszych diagnoz - SMA. Mała Tosia będzie mogła być leczona w Polsce, w innym przypadku kwota zbiórki byłaby jeszcze wyższa. Rodzice nie poddają się, sprawę pomagają nagłośnić również celebryci - Grzegorz Krychowiak czy też Marcin Gortat. Liczy się każda chwila i każda złotówka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

- Czas bardzo nas nagli. Liczy się każdy dzień. Lek można podać dziecku ważącemu do 21 kilogramów. Ale to bardzo zawyżone kryterium. Nie ma bowiem badań nawet dla pacjentów powyżej 13,5 kg - mówiła w rozmowie ze Sportowymi Faktami pani Patrycja, mama Tosi. Pierwsze niepokojące objawy zauważyła, kiedy córka skończyła 9 miesięcy i nie próbowała wstawać ani stawać prawidłowo stóp. Raczkowała, ale potem jej rozwój nagle się cofnął.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd właśnie ogłosił nowy zakaz. Od 30 września duże utrudnienia dla wielu Polaków

2. Uczestnik „Rolnik szuka żony” przekroczył wszelkie granice. Jest odpowiedź TVP, widzowie wściekli

3. Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

- Cudu nikt nam nie obieca, ale wierzymy, że Tosia będzie mogła być samodzielna. Przecież w pewnym momencie człowiek traci rodziców i zostaje na świecie sam - tłumaczyła pani Patrycja.

Żaden sposób leczenia nie daje gwarancji na pozbycie się choroby, jednak lekarze twierdzą, że terapia genowa daje dobre efekty. Na tę chwilę (9:20 29.09.2020) zebrano kwotę 7 248 710,08 zł, w związku z czym do osiągnięcia celu brakuje jeszcze 51 714,92 zł. Swoją cegiełkę można dorzucić TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. TVP zaprosiło Marcina Najmana. Celebryta dał "wykład" na temat LGBT (WIDEO)
  3. Informacje o nagłej śmierci spadły jak grom z jasnego nieba. Miał dopiero 45 lat
  4. Potężne ognisko koronawirusa w Polsce. Porażające informacje
  5. Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Matka dziecka i jej partner aresztowani, porażające szczegóły
  6. Jedząc ryż możesz sobie poważnie zaszkodzić. Wszystko przez błędy w gotowaniu, które popełnia 90% Polaków

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News