38-letnia mieszkanka Torunia, która w bardzo nietypowy sposób chciała pomóc omdlałej koleżance, odpowie wkrótce przed sądem za posiadanie narkotyków. Kiedy idąca z nią ulicą kobieta poczuła się źle, a później upadła, przyjaciółka postanowiła ocucić ją… amfetaminą.

Do zadziwiających zdarzeń doszło w Toruniu, gdzie przechodząca przez Rynek Staromiejski kobieta nagle zemdlała. Wątpliwej pomocy udzieliła jej znajoma, która wtarła w dziąsła koleżanki amfetaminę. Inni przechodnie zdecydowali się za to poinformować policję oraz pogotowie.

Gdy służby dotarły na miejsce, jedna z kobiet została przewieziona do szpitala, a druga na posterunek. Wkrótce odpowie ona za posiadanie nielegalnych substancji. Oprócz amfetaminy miała bowiem przy sobie także tabletkę ecstasy.

Nie wiadomo, w jakim stanie znajduje się obecnie ofiara zgubnej pomocy przyjaciółki. Jeżeli rzeczywiście narkotyk jej zaszkodził, druga z kobiet może zostać oskarżona o narażenie innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kontrowersyjne śledztwo w tej sprawie prowadzą obecnie miejscowi śledczy, którzy wkrótce zdradzą zapewne opinii publicznej szczegóły dotyczące zajścia.

...

Zobacz również

Czy Hitler był uzależniony od narkotyków? Zaskakujące fakty o zbrodniczym dyktatorze