Prognoza pogody
flickr.com
Jan Odyniec - 25 Lutego 2019

Żywioł nie miał dla nich litości. Tornado zebrało śmiertelne żniwo

Żywioł nie odpuszcza i zbiera śmiertelne żniwo. Odnotowano już pięć ofiar wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ludzie są przerażeni, suma opadów osiąga rekordowe ilości, a poziom wody w rzekach wciąż wzrasta.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych są przerażeni. Przez środkową część stanu Tennessee oraz przez północną Alabamę przeszły tornada. Nie ominęło to też ludności zamieszkującej Mississipi. Na nagraniach, które możemy znaleźć w internecie między innymi widać uderzenie tornada w stację benzynową w mieście Columbus w Mississipi oraz liczne zniszczenia w mieście.

- Byliśmy dwie przecznice na południe od miejsca, gdzie uderzył żywioł - powiedział Dax Clark, który jest autem nagrania uderzenia tornada w stację paliw - Schowaliśmy się przy wielkiej murowanej ścianie bez okien i modliliśmy się.

Ofiary żywiołu

Niestety żywioł zebrał śmiertelne żniwo. Cztery osoby zginęły od zawalenia się budynków, a kolejną piątą był mężczyzna, który wjechał na zalaną drogę. Spora ilość osób odniosła obrażenia ale nie wymagała hospitalizacji. Żywioł jednak nie odpuścił tak łatwo, bo w sobotę odnotowano jego obecność także w okolicach miast: Artesia, Leedy i Burnsville.

Poziom wód w rzekach stale rośnie

Z powodu licznych podtopień i wysokiego stanu wody w rzekach w rejonie Doliny Teennessie konieczna była ewakuacja. Prawdopodobnie na rzece w tym mieście zostanie pobity rekord od 1897 roku, wtedy stan wody wynosił 115 metrów. Podobny stan utrzyma się na rzece w Missisipi, gdyż poziom wody może wzrastać tam aż do końca pierwszego tygodnia marca. Jak poinformowała Narodowa Służba Pogodowa w Nashville - tegoroczny luty jest najbardziej deszczowy w historii tego miasta.

Lawiny błotne i kamienne

Niebezpieczeństwo niosą za sobą również lawiny błotne i kamienne. Z tego powodu w hrabstwie Magoffin w Kentucky wprowadzono stan wyjątkowy i zamknięto jedną drogę. Ucierpiały liczne posesje prywatne jak i wystąpiły znaczne zakłócenia w ruchy drogowym. Na samochód jednego z ratowników spadło drzewo w wyniku czego został on ranny. Dopóki sytuacja nie ulegnie poprawie droga przy granicy Missisipi pozostanie zamknięta.

Sytuacja nie wygląda korzystnie, straty materialne ale przede wszystkim ofiary, które zabrał ze sobą żywioł na długo pozostaną w pamięci mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Źródło: TVNMETEO

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News