Tornado dokonało ogromnych zniszczeń. Niszczycielską siłę żywiołu pokazuje nagranie, ciężko uwierzyć

Tornado dokonało ogromnych zniszczeń. Niszczycielską siłę żywiołu pokazuje nagranie, ciężko uwierzyć Źródło: Kate Demi Facebook.com

Tornado, jakie przeszło nad miastem, dokonało wielu szkód. Wszyscy mieszkańcy będący świadkiem tego wydarzenia na długo zapamiętają widok trąby powietrznej zmierzającej w stronę ich domów. Jedna z kobiet uchwyciła niszczycielski żywioł na nagraniu. Uwiecznione sceny przypominają, że z naturą nie ma żartów.

Tornado to zjawisko, które coraz częściej pojawia się w naszym regionie. Chociaż jeszcze do niedawna kojarzone było głównie z odległymi miejscami, to nawet w Polsce coraz głośniej mówi się o regionie alei tornad, gdzie coraz częściej można spotkać się z tym niebezpiecznym zjawiskiem. Nagranie, jakie ostatnio pojawiło się w sieci, pokazuje jak wielkie jest to zagrożenie.

Na filmie uwieczniła tornado, które przeszło nad miastem

Tornado przeszło nad jednym z miasteczek w Wielkiej Brytanii i dokonało ogromnych zniszczeń. Niszczycielską siłę żywiołu pokazuje nagranie zamieszczone przez Kate Demi na Facebooku. Ciężko uwierzyć, że znajdowała się tak blisko trąby powietrznej, która zabierała ze sobą wszystko, co znalazło się na jej drodze. Mieszkańcy Northampton w sobotę 26 lipca zostali nawiedzeni przez wyjątkowo niebezpieczne zjawisko pogodowe, jakim jest tornado i nie potraktowało ono ich łagodnie. Według dziennikarzy "The Sun", którzy pojawili się na miejscu skala zniszczeń jest naprawdę ogromna. Drzewa zostały powalone przez siłę wiatru, podobnie ogrodzenia dookoła domów, a ilość pomniejszych zniszczeń na terenie działek jest wręcz trudna do oszacowania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mieszkańcy byli w szoku, widząc, co zbliża się w ich kierunku

- Siedzieliśmy przed telewizorem, kiedy zobaczyłam na niebie duże obiekty. Pomyślałam: Co u licha? Kilka sekund później wiatr podniósł się w naszym ogródku za domem, dźwięk był przerażający. Siedziałam przy oknie, więc szybko się odsunęłam. Niektóre duże rynny zaczęły wzlatywać w powietrze. Moje ogrodzenie jest podtrzymywane przez betonowe słupy. Jeden z nich został dosłownie zdmuchnięty - powiedziała dziennikarzom "The Sun" Tina Brown cytowana przez "Wprost". To niejedyna relacja, jaką udało się zdobyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski

2. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa

3. Nadchodzą głębokie zmiany w szkołach, które dotkną wszystkich uczniów? Oburzenie nauczycieli po wypowiedzi przedstawiciela władzy

Nagranie pokazuje siłę żywiołu

Inna z mieszkanek brytyjskiego miasta przyznała, że widziała jak w powietrzu latały całe szopy i aż strach pomyśleć co stałoby się, gdyby taka konstrukcja uderzyła w człowieka lub dom mieszkalny. Na nagraniu widać, jak tornado zbliża się w kierunku domu i bezlitośnie porywa rzeczy na swojej drodze. Wszystkie te dramatyczne relacje łączy jedno - mieszkańcy Northampton na pewno przez długi będą mieć w pamięci widok szalejącego żywiołu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Adam Małysz został upokorzony przez swojego fana. Mistrz wyznał całą prawdę, wyjątkowo smutne
  3. Nikt nie wiedział. Niebywała wieść o b. pierwszej damie, wszystko zrobiono po cichu
  4. Służby są bezradne, żywioł nie ma litości. Za chwilę nadciągnie nad kolejne polskie miasta
  5. Na stronie Gienka Loski opublikowano smutną i ważną informację. Liczy się każde wsparcie
  6. 186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna
  7. W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne
  8. Piła napar z pokrzyw 7 dni. Zupełnie oczyściła organizm, warto z nich skorzystać
  9. Wyciekła największa tajemnica ojca małej Madzi. Aż ciężko uwierzyć

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News