Tony Blair oficjalnie wyraził opinię w sprawie Brexitu

Tony Blair oficjalnie wyraził opinię w sprawie Brexitu Źródło:

Były premier Wielkiej Brytanii, Tony Blair, zajął oficjalne stanowisko w sprawie Brexitu. W rozmowie z dziennikarzami wyznał, że jest on przeciwny temu przedsięwzięciu, a jego "misją" jest wpłynięcie na Brytyjczyków tak, aby zmienili oni zdanie w jego sprawie.

Blair powiedział także stanowczo, że według niego ludzie głosowali za odłączeniem od Unii Europejskiej, ponieważ nie posiadali wiedzy na temat prawdziwych warunków tego kroku.

Na odpowiedź polityków mających inną opinię nie trzeba było oczywiście długo czekać. Iain Duncan Smith, były minister pracy i emerytur w rządzie Davida Camerona, skrytykował Blaira, określając jego wypowiedź jako "arogancką i całkowicie niedemokratyczną". Dodał także, że postawa byłego premiera pokazuje brak kontaktu elit politycznych z Brytyjczykami.

Obecna premier Theresa May nie odniosła się do słów jednego z poprzedników i zapowiedziała na koniec marca oficjalne rozmowy w sprawie Brexitu, których rozpoczęcie poparła także w zeszłym tygodniu Izba Gmin.

Warto wspomnieć, że sam Blair zawsze nastawiony był w swej polityce proeuropejsko. To on zadecydował między innymi o tym, że ludzie z Polski, Czech, czy Węgier mogli swobodnie pracować w Wielkiej Brytanii, podczas gdy w większości państw Unii Europejskiej ruch migracyjny w poszukiwaniu zatrudnienia był hamowany. Był on za tę decyzję niejednokrotnie krytykowany, ale, jak widać, nie zamierza zmieniać poglądów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News