Tomasz Sekielski zbiera na film o pedofilii w polskim Kościele. Ma już oszałamiającą kwotę!

Tomasz Sekielski zbiera na film o pedofilii w polskim Kościele. Ma już oszałamiającą kwotę! Źródło: Fot. Flickr.com

Tomasz Sekielski zbiera obecnie pieniądze na produkcję filmu o pedofilii w polskim Kościele. Dziennikarz ma już do dyspozycji pokaźną sumę, lecz wciąż sporo brakuje. Premiera filmu odbędzie się w przyszłym roku.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem z niezwykłym doświadczeniem i bogatą historią pracy w zawodzie. Przez kilkanaście lat w TVN relacjonował m.in. dramat okrętu podwodnego "Kursk" czy wojnę w Kosowie oraz prowadził szereg programów publicystycznych. Najsłynniejszym z nich był "Teraz My!". Na jego antenie ujawniono chociażby aferę billboardową, nagrania Ranty Beger, negocjującej z politykami Prawa i Sprawiedliwości, które zapoczątkowano aferę taśmową, a także fakt nagrodzenia Wojciecha Jaruzelskiego Krzyżem Zesłańców Sybiru przez Lecha Kaczyńskiego. Teraz znany z ujawniania politycznych afer i przekrętów zajmie się kolejnym gorącym obecnie tematem - sprawą pedofilii w polskim Kościele. Środki na ten cel zbiera za pomocą internetu. Na ten moment dysponuje sporymi pieniędzmi.

Tomasz Sekielski nakręci film o pedofilii w Kościele

Prace nad filmem rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Ekipa Sekielskiego skupia się na razie na weryfikacji zebranego materiału śledczego, docieraniem do świadków oraz opłaceniem fachowców od tworzenia filmów. Na ten cel zostanie przeznaczona część z ponad 200 tys., które za pomocą portalu patronite.pl zebrał. Nie jest to jednak koniec potrzeb finansowych Sekielskiego. Wciąż jeszcze brakuje mu około 250 tys. do finalizacji projektu. Dziennikarz zapewnia, że tylko otrzymując pieniądze od niezależnych sponsorów, jest w stanie stworzyć film o tak trudnej tematyce bez zewnętrznych nacisków i jakiejkolwiek cenzury. Patrząc po dotychczasowych sukcesach w zbieraniu finansów, można śmiało założyć, że się to uda. W tym momencie trwa dobijanie do następnego celu, czyli 300 tys. złotych. Ja czytamy na stronie zbiórki, zostaną wykorzystane na zakup odpowiedniego sprzętu. - Do realizacji naszego filmu potrzebny jest różnego rodzaju sprzęt: kamery, kamery szpiegowskie, oświetlenie, rejestratory dźwięku itd. Nie wszystkimi urządzeniami dysponuje nasz firma i część musimy wynajmować od firm zewnętrznych. Materiały do filmu zbieramy w całej Polsce. Potrzebujemy więc funduszy na pokrycie kosztów z tym związanych: środków transportu, noclegów dla ekip zdjęciowych. Zebranie 300 tysięcy złotych pozwoli nam zrealizować te plany - napisał Sekielski na Patronite.

Franciszek zareagował na coraz więcej przypadków pedofilii w Kościele

W odpowiedzi na ostatnie wydarzenie w Irlandii i Australii, gdzie władze dążą do zerwania przez duchownych katolickich przysięgi tajemnicy spowiedzi, papież zareagował zwołaniem nadzwyczajnego szczytu najważniejszych księży świata. W dniach 21-24 lutego przyszłego roku odbędzie się spotkanie przewodniczących episkopatów całego świata. Już wcześniej jednak głowa Kościoła reagowała na rosnące oburzenie zachowaniem duchownych, których przestępstwa konsekwentnie ukrywano. Papież Franciszek przeprosił za to oraz potępił wszystkich sprawców molestowania i gwałcenia młodzieży. - Nikt z nas nie może uwolnić się od wzruszenia z powodu losów małoletnich, którzy stali się ofiarami wykorzystania, zostali okradzeni z niewinności i porzuceni z bliznami bolesnych wspomnień. Ta otwarta rana rzuca nam wzywanie, by być stanowczymi i zdecydowanymi w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości - mówił w Irlandii, kraju niegdyś oddanego Kościołowi, który stracił swoje zaufanie dla niego z racji szerzących się przypadków księży-zwyrodnialców.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Właśnie ujawniono! Masa był opłacany przez MINISTRA
  2. Starsza pani umarła. Z jej mieszkania zaczęły wypełzać stworzenia, które opanowały blok
  3. PiS TEŻ było za ACTA2! Teraz próbują kłamać
źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News