TVP skandalicznie o filmie Sekielskiego: "To atak na Kościół"

TVP skandalicznie o filmie Sekielskiego: "To atak na Kościół" Źródło: fot.vod.tvp

Tomasz Sekielski został zaatakowany przez TVP. Dziennikarz, który opublikował wczoraj głośny dokument "Tylko nie mów nikomu", został skrytykowany przez dziennikarzy telewizji publicznej. Zarzuca mu się atakowanie Kościoła.

Tomasz Sekielski swoim filmem "Tylko nie mów nikomu" wstrząsnął całą Polską. Dziennikarz, który w przeszłości pracował w TVN, znalazł się pod ostrzałem ze strony krytyków oceniających wydźwięku materiału traktującego o problemie pedofilii w Kościele katolickim. Najostrzej opisany autor został jednak strony pracowników TVP, którzy w bardzo ostry sposób opowiedzieli o tym, co prezentuje dokument. Padały oskarżenia o obrazę Kościoła, jak też całej polskości.

Tomasz Sekielski atakowany przez TVP. Skandaliczne zarzuty mediów publicznych

Stacja prowadzona przez Jacka Kurskiego wielokrotnie była krytykowana za swój jednostronny i prorządowy przekaz. Tym razem krytycy stacji nie mogą uwierzyć w fakt, że TVP przygotowało jeden z najbardziej tendencyjnych materiałów w swojej historii, w którym nie brakowało banalizowania problemu pedofilii w kościele, obciążanie odpowiedzialnością opozycji, jak i ataków na samą postać Sekielskiego.

Według mediów publicznych to Platforma Obywatelska za swoich rządów w dużej mierze pozwoliła księżom pedofilom na działalność w strukturach organizacji, a Grzegorz Schetyna i inni przedstawiciele opozycji promując dokument, próbują wpisać się w antyklerykalny trend, który ma im przynieść głosy liberalnego i lewicowego elektoratu.

- Wiele wskazuje, że mamy z tym do czynienia. To jest kwestia zarówno oskarżania Kościoła o grzechy popełnione i przede wszystkim niepopełnione, to kwestia manipulacji pewną skalą zjawisk w Kościele - uważa ks. prof. Paweł Bortkiewicz, teolog, który wystąpił w serwisie informacyjnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS przystąpił do ataku

Równie ostrzy w swoich słowach byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, którzy zostali zaproszeni przez TVP do wzięcia udziału w tym wyjątkowo gorzkim i stronniczym materiale. Joanna Lichocka, posłanka partii rządzącej, zauważyła, że film opublikowany przez Sekielskiego ma za zadanie szkodzić Polsce i osłabiać tradycję, w której wiara odgrywa bardzo istotną rolę.

- To atak na Polskę i polskość przez postkomunę, bo tak nazywam opozycję. Jak atakują Kościół i wiarę, to chcą coś zrobić Polsce. Takich narzędzi używali zaborcy i komuniści, teraz używa tego opozycja - powiedziała polityk.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News