W kwietniu Kościół w Polsce zatrzęsie się w posadach. Zostanie ujawnione wszystko

W kwietniu Kościół w Polsce zatrzęsie się w posadach. Zostanie ujawnione wszystko Źródło: maxpixel.net

Tomasz Sekielski to słynny polski dziennikarz śledczy, który jakiś czas temu zapowiedział stworzenie przełomowego i kontrowersyjnego filmu. Jak poinformował, chce nakręcić obszerny i dogłębny dokument dotyczący pedofilii w polskim Kościele. To bardzo nie spodobało się hierarchom, którzy i tak otrzymali już cios po emisji słynnego "Kleru" Wojtka Smarzowskiego. Okazuje się, że Sekielski podał już datę, kiedy nastąpi premiera jego dzieła.

Tomasz Sekielski szerszej publiczności może być znany dzięki programowi, który kiedyś emitowany był na antenie TVN. Mowa oczywiście o programie, który Sekielski prowadził z Andrzejem Morozowskim - Teraz My!. Program emitowany od 2005 do 2010 roku był prawdziwym hitem. Warto dodać, że dzięki niemu ujawniono m.in aferę billboardową, pikantne wątki seksafery w Samoobronie czy aferę taśmową z września 2006 roku. Zacięcie do ujawniania niewygodnych faktów bez wątpienia zostało Tomaszowi Sekielskiemu. Dziennikarz wielokrotnie podejmował się kontrowersyjnych tematów, jak chociażby badanie okoliczności śmierci Andrzeja Leppera. Ta wciąż pozostawia wiele pytań, na które nie było odpowiedzi, a materiał filmowy dziennikarza na jej temat tylko dodał nowych i utwierdził Polaków, że sprawa jest bardzo skomplikowana.

Tomasz Sekielski ujawni brudne sekrety Kościoła

Dziennikarz nie zamierza zwalniać tempa. Na początku 2018 roku zapowiedział stworzenie obszernego materiału dotyczącego pedofilii w Kościele. Sekielski chciałby się podjąć go w obszerniejszy sposób i nakręcić dokument, a nie film fabularny, jak zrobił to Wojciech Smarzowski. Problemem jednak okazało się finansowanie. Żadna z dużych telewizji, nawet tych związanych z opozycją, nie chciała wyłożyć pieniędzy na kręcenie tego filmu. Dlatego też Tomasz Sekielski zdecydował się na crowdfunding. Na platformie partonite.pl rozpoczął zbiórkę, w ramach której chciał zgarnąć 450 tys. złotych na produkcję dokumentu o pedofilii w Kościele. Jak się okazuje - w końcu udało się zebrać środki. - To dzięki wam, dzięki wpłaconej przez was każdej złotówce, uda się zrealizować ten ważny film, ten potrzebny film - oświadczył dziennikarz w filmie, w którym zamieścił podziękowania dla darczyńców.

Film już zapowiedziany - jest data premiery

Co ciekawe, w tym samym filmie opowiedział także o tym, kiedy film się pojawi. Jak poinformował dziennikarz, cały dokument ma być dostępny w kwietniu tego roku. Natomiast w styczniu zobaczyć mamy jeszcze teaser jego produkcji. Bez wątpienia będzie to mocny materiał dogłębnie pokazujący mroczne tajemnice Kościoła. Co na to sami hierarchowie? Bez wątpienia nie są zadowoleni. Sprawa jest tym bardziej kontrowersyjna, że sam Tomasz Sekielski zapowiedział, iż jego dokument ujawni księży, którzy podejrzani są o pedofilię, a wciąż odprawiają msze święte w Kościołach w całej Polsce.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Rząd obiecywał ogromne pieniądze. Wzrost emerytur jednak PORAŻA
  2. „Czy to lęk?” Burza w sieci po przemarszu Agaty Dudy 6 stycznia
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Beata Kozidrak: partner piosenkarki to tajemnicza postać. Kim jest?
  5. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacja totalnie was zaskoczy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News