O filmie Sekielskiego piszą już media z całego świata. Polski Kościół pod ostrzałem

O filmie Sekielskiego piszą już media z całego świata. Polski Kościół pod ostrzałem Źródło: youtube.com/Superstacja

Tomasz Sekielski ma powody do dumy - "Tylko nie mów nikomu" odniosło ogromny sukces. Miliony odsłon w serwisie youtube pokazują, że produkcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród ludzi nie tylko z Polski. O dokumencie piszą już najważniejsze zagraniczne media, wytykając polskiemu Kościołowi wiele błędów.

Tomasz Sekielski udowodnił, że nawet bez dużego budżetu można zrealizować bardzo poruszający materiał, który skłoni ludzi do wszczęcia publicznej na najtrudniejsze tematy. Cały budżet, jaki reżyser miał na produkcję dzieła, to 450 tysięcy złotych w całości uzyskanych od internautów. Autorzy zdecydowali też, aby w całości umieścić  dokument w Internecie, aby mógł dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Opłaciło się, bowiem "Tylko nie mów nikomu" zyskało rozgłos także poza granicami kraju.

Tomasz Sekielski odniósł spektakularny sukces. O jego filmie piszą najważniejsze światowe media

12 milionów odsłon w trzy dni to powód do dumy, a to nie koniec. Wzmianki o "Tylko nie mów nikomu" pojawiły się w najpopularniejszych zagranicznych mediach, takich jak "The Zeit", "Daily Mail" czy "New York Times". Magazyny opublikowały treść depeszy nadesłanej przez agencja Associated Press o następującej treści:

- Dokument ujawniający przypadki wykorzystywania seksualnego przez księży wstrząsnął Polską, jednym z najbardziej katolickich społeczeństw Europy, zmusił kościelnych hierarchów do przeprosin oraz spowodował, że ksiądz opuścił stan kapłański - głosi depesza.

- Film "Tylko nie mów nikomu" rozpalił na nowo dyskusję o tym, jak Kościół katolicki radzi sobie z takimi sprawami - stwierdziła agencja Reuters.

Dokument skomentował także katolicki portal, Crux. Recenzję, jaką wystawił, jest zaskakująco pozytywna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Reżyser dokumentu, Tomasz Sekielski, przedstawia to, co rzadko pokazywane jest w mediach: ofiary konfrontujące się ze swoimi sprawcami. Rezultatem jest mocny portret nadużyć seksualnych polskiego kleru, podążający za wskazaniami papieża Franciszka: skupiać się na ofiarach - ich ranach i bólu - ocenił portal.

Kościół znalazł się w centrum uwagi mediów. Wszyscy będą mu się uważnie przyglądać

Rozpowszechnienie problemu pedofilii w Kościele na tak szeroką skalę może sprawić, że wbrew oczekiwaniom niektórych ludzi coś się może zmienić. Zdecydowana większość dziennikarzy z kraju i świata nie jest zadowolona z poczynań polskiego kleru, nie podoba im się bezkarne wykorzystywanie seksualne dzieci. Bardzo prawdopodobne, że będą coraz uważniej obserwować poczynania księży.

Można mieć także nadzieję, że wzmożone zainteresowanie tą sprawą przyczyni się do ukarania duchownych, którzy przez lata unikali odpowiedzialności za swoje czyny. Jeśli tak się stanie, Tomasz Sekielski będzie miał ogromne powody do świętowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Ta informacja może was zaskoczyć
  2. Roksana Węgiel została potraktowana skandalicznie przez organizatorów Eurowizji. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. Straszna diagnoza zrujnowała im życie. U dziecka uwielbianej postaci "Barw Szczęścia" lekarze odkryli przerażającą chorobę
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News