Dziennikarze właśnie ujawnili wstrząsające, nieznane przypadki pedofilii w kościele. Umoczony kapelan Wałęsy

Dziennikarze właśnie ujawnili wstrząsające, nieznane przypadki pedofilii w kościele. Umoczony kapelan Wałęsy Źródło: Pixabay.com/SPOTSOFLIGHT

Tomasz Sekielski zakończył produkcję głośnego tytułu. Wszystko za sprawą filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele katolickim, który zostanie pokazany na youtube.com już jutro. Produkcja wywołuje ogromne kontrowersje. Wśród historii księży-pedofilów pojawił się wątek kapelana byłego prezydenta Polski, Lecha Wałęsy, który przed śmiercią przyznał się do molestowania nieletnich.

Tomasz Sekielski dopiął swego. Świat filtruje dziś jego najnowszą produkcję filmową - dokument "Tylko nie mów nikomu". To wstrząsający obraz pedofilii w polskim Kościele pokazany od strony osób, które zostały w młodym wieku wykorzystane przez księży.

Tomasz Sekielski w przededniu premiery dokumentu o pedofilii w Kościele. Obciążony był kapelan prezydenta Wałęsy

Media nieco wcześniej zapoznały się z produkcją Sekielskiego. Dlatego też w przeddzień nieograniczonej emisji filmu, pojawiają się komentarze do wątków poruszonych przez dziennikarza.

- Dlaczego ja? Dlaczego ksiądz wybrał mnie? – pyta po latach jedna z ofiar molestowania, pani Anna.

- Objaw miłości ojcowskiej się objawił trochę - odpowiedział w dokumencie Sekielskiego ks. Jan A., były proboszcz parafii w Topoli.

Gdy było już jasne, że powstanie film o pedofilii, ksiądz zaproponował przeprosiny. Kobieta odmówiła. Anna miała wtedy osiem lat. Duchowny żyje dziś na emeryturze w domu księdza emeryta.

Wśród księży mających na swoim sumieniu ofiary pedofilii znalazł się też były kapelan prezydenta Lecha Wałęsy. Ksiądz Franciszek C. oraz kustosz sanktuarium w Licheniu, Eugeniusz M.

Ofiara kapelana Wałęsy odwiedziła swojego oprawcę po latach.

- Ksiądz mnie zawołał i powiedział: coś mi sterczy, zaraz tobie tak może stanąć – relacjonuje "Wirtualna Polska" jeden z koszmarnych dialogów w filmie. 

Jakże brutalna jest odpowiedź byłego kapelana Lecha Wałęsy.

- To było tak dla humoru, dowcipu. Ty też podjąłeś trochę z uśmiechem. To nie było, że ja ciebie przywiązywałem, że jesteś niewolnikiem. Byłeś męski. Nikt nie ukryje, że miałeś apetyt – powiedział do mężczyzny ks. Franciszek C.

Sprawca zmarł w lutym tego roku, mając 78 lat. Mimo zaawansowanego wieku, dowód w sprawie pedofilii ruszył właśnie przy okazji produkcji Tomasza Sekielskiego. Informacja dotarła do arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Niestety, na jakąkolwiek sprawiedliwość było już za późno. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Traumę sprzed lat nadal w nich widać. Oni nadal przeżywają ogromny dramat. Kościół wciąż nie rozliczył się z tymi sprawami. Mam nadzieję, że w końcu do tego dojdzie. Liczę, że przynajmniej jeden biskup stanie przed wiernymi i przyzna, że nie zrobił wszystkiego w sprawie księdza, który krzywdził niewinnych - powiedział Wirtualnej Polsce Tomasz Sekielski.

Premiera jego filmu w ogólnodostępnym serwisie YouTube nastąpi w sobotę, 11 maja, o godz. 14.30. Film pojawi się na kanale Tomasza Sekielskiego.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Beata Tyszkiewicz zdobyła się na szokujące wyznanie. „Chcę ładnie wyglądać w trumnie”
  2. Nie żyje znana prezenterka. Policja oskarża jej męża
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole podstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News