Kim jest Tomasz Sekielski? Jego pochodzenie może zaskakiwać

Kim jest Tomasz Sekielski? Jego pochodzenie może zaskakiwać Źródło: youtube.com/Radio ZET

Tomasz Sekielski - kim jest ten dziennikarz? Od czasu premiery filmu "Tylko nie mów nikomu" jest jednym z najpopularniejszych publicystów w naszym kraju, a o jego najnowszej produkcji nadal nie przestaje się mówić. Jak przebiegała jego kariera i skąd jeszcze możemy go pamiętać?

Tomasz Sekielski - to imię i nazwisko na stałe odcisnęło swój znak na historii polskiej publicystyki. Najnowszy film tego dziennikarza do głębi poruszył polską opinią publiczną i sprawił, że na światło dzienne wyszły kontrowersje i afery dotyczące hierarchów Kościoła katolickiego. Skąd pochodzi i gdzie zaczynał swoją pracę Tomasz Sekielski?

Tomasz Sekielski dziennikarz - pochodzenie

Tomasz Sekielski urodził się 24 stycznia 1974 roku w Bydgoszczy. Jest synem nauczyciela języka rosyjskiego w liceum oraz chemiczki. Biorąc pod uwagę ogromne osiągnięcia publicysty w swoim zawodzie zaskakującym może być fakt, że nie posiada on wykształcenia w tym zawodzie. Po ukończeniu szkoły podstawowej nr 14 w Bydgoszczy, skończył on tylko technikum budowlane. Jednak pierwszym miejscem jego pracy były już media - zaczynał z swoją przygodę z nimi w katolickim radiu VOX. Następnie przeniósł się do Radia Wawa, pracował także w radiu dla Ciebie.

Wielką zmianą w życiu aspirującego dziennikarza było zatrudnienie w stacji TVN, do której dostał się w 1997 roku. Podczas swojej kariery jako reporter Faktów TVN relacjonował m.in. zatonięcie okrętu Kursk oraz prace komisji śledczej badającej jedną z największych afer w III RP - aferę Rywina. Jednak Fakty TVN-u nie były jedynym miejscem pracy Sekielskiego w tej stacji. OD 28 listopada prowadził, wraz ze swoim późniejszym długoletnim współpracownikiem Andrzejem Morozowskim, piątkową audycję Kuluary, a także codzienny program Prześwietlenie. Od 2005 do 2010 roku mogliśmy ich także ujrzeć w znanym programie publicystycznym Teraz my! a następnie w Czarno na białym na antenie TVN24.

W kwietniu 2012 roku Sekielski, po ponad 15 latach współpracy, odszedł ze stacji TVN. Od tego roku pracował w wielu miejscach - można go było zobaczyć zarówno na antenie TVP1 jak i usłyszeć na falach wielu stacji radiowych. Współpracował także z tygodnikiem Wprost, dla którego pisał stałą kolumnę publicystyczną. Na początku 2018 roku uruchomił swój kanał na platformie Youtube, który stał się jego głównym środkiem przekazywania swoich opinii i informacji. To na nim, 11 maja 2019 roku, miała miejsce premiera jednego z najważniejszych reportaży ostatnich lat - ponad dwugodzinnego filmu "tylko nie mów nikomu", w którym Tomasz Sekielski wraz z bratem demaskuje i ujawnia ukrywane od lat sprawy pedofilii w Kościele katolickim. Film spotkał się z bardzo żywym odbiorem - zarówno ze strony krytyków i obrońców Kościoła, jak i osób żywo zainteresowanych tematem pedofilii i starających się dotrzeć do często niewygodnej prawdy. Film w niecały miesiąc został wyświetlony ponad 22 miliony razy, jest dostępny za darmo na platformie Youtube. Został sfinansowany przez ochotników wpłacających dobrowolne datki na ten cel.

Tomasz Sekielski i Anna Sekielska - życie prywatne dziennikarza

Tomasz Sekielski nie jest bardzo otwarty na temat swojego życia prywatnego - woli pozostawiać swoich bliskich z dala od blasków fleszy i wścibskiego oka kamer. Ma on jednego brata - Marka. Jest on cztery lata młodszy od dziennikarza i był niezastąpiony w tworzeniu najnowszego filmu publicysty, w którym zresztą jest wymieniony jako współautor i współtwórca. Poza tym, rodzina Tomasza Sekielskiego składa się z jego zony Anny i dwójki dzieci - Julii i Łukasza. Sekielski od wielu lat jest bardzo często nagradzany za swoje reportaże i śledztwa dziennikarskie. W 2006 i 2007 roku otrzymał wiele nagród ze względu na swoją pracę nad ujawnieniem tzw. "afery taśmowej". Jest także laureatem Telekamery Tele Tygodnia w kategorii "Program Publicystyczny", którą otrzymał wspólnie z Andrzejem Morozowskim. Aktualnie dziennikarz prowadzi zbiórkę funduszy na kolejny film.

  1. Lech Wałęsa - dzieci: ile ich ma, czy są adoptowane?
  2. Mateusz Banasiuk - wiek, dziewczyna, Magdalena Boczarska
  3. Tylko nie mów nikomu - premiera kontrowersyjnego filmu
  4. Tylko nie mów nikomu online. Gdzie obejrzeć film za darmo?
  5. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu