Tomasz Sekielski chce udowodnić, jak wielkim problemem jest zatajanie pedofilii w Kościele. Dziennikarz zbiera pieniądze na dokończenie swojego dzieła od zwykłych ludzi, którzy chcieliby go wesprzeć w produkcji. Niczym bohaterowie „Spotlight” chciałby, aby prawda w końcu wyszła na jaw.

Tomasz Sekielski dociera do informacji, które mają pogrążyć wielu polskich duchownych. Okazuje się, że jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce, w założeniu, chciałby dotrzeć do wszystkich wynaturzeń, jakie miały miejsce przez ostatnie lata w polskim Kościele. Trafił już na kilka tropów, o czym poinformował na swoim Facebooku. Teraz fani mężczyzny nie mają wątpliwości – premiera materiału będzie głośniejsza niż „Kler” Smarzowskiego.

Powstaje film o pedofilii w Kościele. Tomasz Sekielski dotarł do ofiar księży

Dziennikarz, przez długi czas związany z TVN, postanowił zająć się poważnym problemem, jakim jest pedofilia w Kościele. Mężczyzna zbiera pieniądze od ludzi – w ten sam sposób powstał film „Wołyń”. Prawda, jaką chce ujawnić będzie szokująca, a sam dziennikarz otwarcie przyznaje, że spotkał już do tej pory zarówno ofiary, jak i miejsca zamieszkania księży pedofilów.

Na swoim Facebooku postanowił opublikować fragment materiału, który ma mu posłużyć w dojściu do prawdy. Dziennikarz rozmawiał z księdzem Adamem Jabłońskim. Rozmawiali o innych duchownym, który przyznał się do zarzutów skierowanych wobec niego. Mężczyzna molestował dzieci.

– To jest moja prywatna kaplica, miejsce odosobnione. Tu nikt nie przychodzi, tylko moi znajomi. Ksiądz Adam spowiada ludzi i ma kontakt z dziećmi. To jest mój dom prywatny. Moje rodzeństwo przyjeżdża tu z dziećmi, nigdy nie chowałbym tych dzieci przed Adamem  – powiedział przed obiektywem Sekielskiego.

Później rzucił w stronę „wszystkich dziennikarzy” niepokojące zarzuty, które świadczyły o tym, że Jabłoński problem widzi w śledztwach, a nie w przestępstwach swojego „kolegi”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Benedykt XVI to przewidział! Przerażające proroctwa papieża seniora

– Ksiądz Adam jest moim kolegą. Nie boję się, że będzie siał zgorszenie. Że wam się ku*wa chce całą niedzielę poświęcić, żeby Adama ścigać? – dodał po chwili duchowny, sugerując, że nie widzi problemu wobec swojego „kolegi”.

Premiera filmu „Kler” była wydarzeniem, które zmieniło dialog polskiego Kościoła w sprawie pedofilii. Okazuje się, że Tomasz Sekielski może doprowadzić do odkrycia kolejnych szokujących faktów. Jego film – dokumentalny – już teraz stał się głośny. Ujawnienie kulis księży pedofilów może mieć niebagatelny wpływ na nastroje w polskiej debacie publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Torbicka wypowiedziała się na temat Kleru. Nie tego się spodziewaliśmy
  2. Kler to przy tym bajka dla dzieci. Polacy tworzą demoniczny świat księży
  3. Gwiazdor Gry o tron odniósł się do Kleru! Dyskusja o filmie Smarzowskiego nie cichnie
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jaki jesteś w łóżku. Będziesz w szoku

 

Ksiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jaw