Episkopat wydaje oświadczenie w sprawie filmu Sekielskiego. "Musimy chronić dzieci i młodzież"

Episkopat wydaje oświadczenie w sprawie filmu Sekielskiego. "Musimy chronić dzieci i młodzież" Źródło: Wikipedia

Tomasz Sekielski opublikował dziś kontrowersyjny film na temat pedofilii wśród duchownych w naszym kraju. Okazuje się, że jest to poważny problem, na który zareagował również episkopat. Zostało wydane oświadczenie, w którym zapowiadane są poważne kroki.

Tomasz Sekielski wyprodukował bardzo głośny reportaż na temat pedofilii w Kościele w Polsce. Dziś miał on swoją premierę na portalu YouTube, obejrzeć mógł go więc każdy bez opłat. Okazuje się, że wywołał on na tyle głośne dyskusje, że potrzebna była reakcja przedstawicieli Kościoła w naszym kraju. Zostało wydane oświadczenie, które zawiera zdanie najważniejszych duchownych w Polsce na temat jednego z najważniejszych problemów społecznych.

Z jego treści dowiedzieliśmy się między innymi, że sprawa zapewnienia młodym osobom poczucia bezpieczeństwa i zachęcenia ich do wizyt w świątyni jest dla księży kluczowa, a wręcz absolutnie najważniejsza, w związku z czym zostaną podjęte odpowiednie działania, które mają przeciwdziałać kolejnym przestępstwom dokonywanym przez duchownych.

Tomasz Sekielski opublikował dziś swój kontrowersyjny film

Dziś miała miejsce premiera filmu, którego pomysłodawcą i autorem jest Tomasz Sekielski, znany dziennikarz zajmujący się najpoważniejszymi problemami społecznymi. Trudno było mu nie dostrzec gigantycznego kłopotu, jaki w naszym kraju sprawia pedofilia. Postanowił on zareagować na fakt, że dopuszczają się jej również księża, którzy wykorzystują dziecięce zaufanie.

Episkopat postanowił nie czekać na kolejne ostre komentarze ze strony komentatorów sytuacji społecznej w naszym kraju i wydał oświadczenie, w którym odniósł się do faktów przedstawionych w filmie Sekielskiego. Wypowiadali się tam również duchowni, w związku z czym zwrócenie uwagi na ten problem jest w pełni zrozumiałe. Przedstawiciele Kościoła musieli działać szybko, by zapobiec dalszej krytyce.

Tomasz Sekielski wywołał swoją publikacją burzę w internecie

- Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.  Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła - pisze w oświadczeniu prymas Wojciech Polak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym. Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka „Motu Proprio” Vos estis lux mundi (trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy). Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności. Musimy chronić dzieci i młodzież.  Dla Kościoła nie ma innej drogi - kończy swój komunikat przedstawiciel Episkopatu w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!"
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Księżna Diana mogła przeżyć. Największa tajemnica Elżbiety II ujawniona
  4. Polsat: Tragiczny wypadek! Małe dzieci wypadły z okna 4 piętra, śmierć na miejscu
  5. Iwona Pavlović ostro jak nigdy o ostatnim odcinku TzG. "Taniec się nie liczył"
  6. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało

źródło: Onet

Następny artykuł