W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Tomasz Sekielski swoim filmem wywołał zamierzona dyskusję i reakcje ludzi kościoła. Jednak nie wszyscy chcą bić się w pierś - w mediach należących do Tadeusza Rydzyka film dziennikarza jest otwarcie krytykowany i uważany za manipulację.

Tomasz Sekielski może być dumny ze swojego filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu". Dokument w ciągu 4 dni od premiery zebrał ponad 14 milionów wyświetleń na serwisie YouTube. Film jest szeroko komentowany w społeczeństwie, polityce, a także wśród ludzi Kościoła. 

Dokument "Tylko nie mów nikomu" został szeroko omówiony w gazecie katolicko-narodowej "Nasz Dziennik" która powstała z inicjatywy ojca Tadeusza Rydzyka

Tomasz Sekielski oskarżony o manipulacje

Publicysta dziennika "Nasz Dziennik", Sebastian Karczewski stanowczo nie zgodził się z treścią przedstawioną w filmie "Tylko nie mów nikomu". Napisał iż problem nie istnieje, a raczej jest marginalny - a jego skala została rozdmuchana przez media. Koronnym argumentem na poparcie swojej tezy była książka, którą sam napisał. Film Tomasza Sekielskiego został oskarżony o manipulowanie faktami i eskalowanie marginalnych zjawisk.

"Pedofilią w kościół. Oblicze kłamstwa" to tekst szeroko promowany w mediach Tadeusza Rydzyka. Autorem był wspomniany wcześniej Karczewski oraz Michele Celli. Autorzy twierdzą, że problem masowej pedofilii w Kościele od zawsze był tylko wytworem medialnym. 

- Skala przestępstw seksualnych wśród duchownych na tle innych grup zawodowych w Polsce jest mikroskopijna - głosi tekst książki której współautorem był publicysta "Naszego Dziennika".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk nie ma zamiaru przepraszać

Postawa prezentowana przez autorów książki świadczy o tym, że nie ma co liczyć na przeprosiny za grzechy Kościoła ze strony Tadeusza Rydzyka.

- Plaga pedofilii wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nieistniejącym. W porównaniu z innymi środowiskami liczba księży skazanych za wykorzystywanie seksualne nieletnich jest mikroskopijna. Dotyczy zaledwie ułamka procenta ogółu duchowieństwa i jest zdecydowanie mniejsza od liczby przestępców tego typu w innych grupach społecznych - stwierdził Karczewski w swojej książce.

- Statystyki dowodzą, że inne środowiska i instytucje mają po stokroć większy problem z tego rodzaju nadużyciami. Rzecz w tym, iż nie przyciągają one uwagi mediów, które skupiły się na katolickich księżach, tworząc mit globalnej kościelnej zmowy kryjącej nadużycia seksualne - pisze dalej Karczewski.

Gdy część hierarchów Kościoła wystosowuje oficjalne przeprosiny, komentuje film czy potępia księży-pedofilii, Tadeusz Rydzyk nie ma zamiaru pokazywać, choć odrobiny pokory.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Jak mieszka Agata Duda z mężem? Widok nieziemskich luksusów wbija w ziemię (Zdjęcia)
  4. Wiadomo już, jak skończy się "M jak miłość". Dla wielu widzów będzie to ciężkim szokiem
  5. Afera z ojcostwem księcia Harry'ego w tle. Media podały fałszywą informację
  6. Nie żyje jedna z głównych bohaterek serialu "Przyjaciółki". Wstrząsająca, nagła śmierć

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News