Sekielski nie wytrzymał i uderzył w Polańskiego. "Księża pedofile też się tak tłumaczą"

Sekielski nie wytrzymał i uderzył w Polańskiego. "Księża pedofile też się tak tłumaczą" Źródło: youtube/onet

Tomasz Sekielski po przeczytaniu ostatniego wywiadu z Romanem Polańskim nie wytrzymał. Postanowił publicznie wypowiedzieć się o słynnym reżyserze, porównał go do księży pedofilów.

Tomasz Sekielski natrafił ostatnio na wywiad z Romanem Polańskim, który udzielił "Gazecie Wyborczej". W rozmowie ze słynnym, polskim reżyserem dziennikarz GW nie szczędził trudnych pytań. Pytał o jego oskarżenia dotyczące gwałtu na nieletniej dziewczynie. Po tym, jak Sekielski zobaczył odpowiedź Polańskiego, nie wytrzymał.

Tomasz Sekielski oburzony na ostatnią wypowiedź Romana Polańskiego

Tomasz Sekielski od dłuższego czasu walczy z przemocą seksualną. Jego niedawny dokument Tylko nie mów nikomu, demaskujący afery pedofilskie w Kościele, był bardzo szeroko dyskutowany w mediach i w debacie społecznej. Reżyser zapowiedział kolejne filmy o tej tematyce. Nie dziwi więc fakt, że wyjątkowo oburza go postać Romana Polańskiego i przestępstwo, którego się dopuścił.

- Przyznam, że ze zdumieniem przeczytałem wywiad [...] Na postawione w nim trudne pytania, dotyczące zarzutów o wykorzystywanie seksualne bardzo młodych kobiet i dzieci, słynny reżyser odpowiada szczerze wręcz demaskatorsko wobec siebie samego. Jego tłumaczenia wywołują zdziwienie i złość. Przebija z nich jakiś rodzaj buty i poczucia wyższości wielkiego reżysera, który w swoim mniemaniu nie zrobił niczego złego, jedynie zaszczycił kobiety możliwością bliskiego obcowania ze sobą - napisał wściekły Sekielski.

Tomasz Sekielski porównuje Polańskiego do księży-pedofilów

Tomasz Sekielski stwierdził, że czytając wywiad, odnosił wrażenie, że czyta tłumaczenia księży, których oskarżono o pedofilię. Zdaniem znanego reżysera, duchowni podobnie tłumaczyli się do Polańskiego, twierdząc, że winę za gwałt ponoszą rodzice, którzy źle wychowywali dzieci i w efekcie je zdeprawowali. Autor "Tylko nie mów nikomu", nie krył swojego oburzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Odpokutowaliśmy tę sprawę. Ja, ona i jej matka - bo prasa i ją oskarżała, że umalowała córkę i do mnie przyprowadziła - miał powiedzieć Polański w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekło zdjęcie Jolanty Kwaśniewskiej sprzed lat. Nic dziwnego, że tak długo ukrywała je w sekrecie
2. Jest coraz gorzej? Żona Królikowskiego w rozpaczy, nowe smutne informacje ze szpitala

- Tak Roman Polański odnosi się do analnego gwałtu, którego dopuścił się na trzynastolatce, wcześniej odurzając ją narkotykami. Odpokutowaliśmy?! Jacy "my", chciałoby się zapytać. Nie sądzę jednak, aby Roman Polański zrozumiał to pytanie - pisał dla Onetu Tomasz Sekielski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. Wskaż, które dziecko zbiło wazon. Znaczenie odpowiedzi zetnie cię z nóg

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News