"Ofiarom księży nie pomogli, a teraz ścigają dziecko". Sekielski ostro o incydencie z hostią

"Ofiarom księży nie pomogli, a teraz ścigają dziecko". Sekielski ostro o incydencie z hostią Źródło: Instagram/tomaszsekielski

Tomasz Sekielski jest oburzony zachowaniem duchownych, którzy wezwali policję i oskarżyli nastolatka o profanację hostii. Nie wierzy, że pół roku po premierze "Tylko nie mów nikomu" księża pozostają tak bezkarni, jak wcześniej.

Tomasz Sekielski wypowiedział się na temat "afery hostiowej", do której doszło w Bełchatowie. Popularny dziennikarz nie może uwierzyć, że w pół roku po tym, jak wraz ze swoim bratem zebrali historie ofiar księży i opublikowali je w formie filmu "Tylko nie mów nikomu", duchowni wciąż pozostają aroganccy względem nawet najmłodszych wiernych.

Tomasz Sekielski ostro krytykuje Kościół

Dziennikarz mówi, że przez ten cały czas żadna z ofiar, które rozmawiały z nim przy okazji produkcji filmu, nie otrzymała żadnej rekompensaty ze strony Kościoła. Co więcej, ofiary mówią, że nikt nawet nie próbował się z nimi kontaktować. Nic więc dziwnego, że kolejny skandal z udziałem polskich duchownych tak bardzo oburza Tomasza Sekielskiego.

- Nikt z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu (...) z żadną z ofiar, które opowiedziały w filmie swoją historię. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek - powiedział Sekielski w rozmowie z mediami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na Facebooku można przeczytać pełen złości post dziennikarza, w którym wyraża swoje rozczarowanie postawą Kościoła katolickiego, który jego zdaniem powinien być pełen wyrozumiałości i życzliwości względem wiernych. Niestety na podstawie tego, czego do tej pory doświadczył i zobaczył, w ogóle nie wywiązuje się ze swoich powinności. Tak jak napisał Tomasz Sekielski: "ofiarom księży nie pomogli, a teraz ścigają dziecko".

- 6 miesięcy od premiery Tylko Nie Mów Nikomu.. NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu / pomocy / zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historię. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.... żyjemy? - napisał w swoim statusie Tomasz Sekielski.

Film braci Sekielskich ma mieć kontynuację

Bracia Sekielscy zapowiadają, że "Tylko nie mów nikomu" ma wkrótce doczekać się kontynuacji. Wedle tego, co do tej pory ujawnili, premiera kolejnego filmu ma odbyć się jesienią. Zdjęcia do filmu już trwają. Podobnie jak poprzednia część, "Zabawa w chowanego" ma być udostępniona za darmo. Pieniądze na produkcję uzyskano dzięki zbiórce przez serwis Patronite.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

- Mówiłem o tym, że będzie to październik, ale może będzie to listopad, bo nie zamierzamy się spieszyć. Pewnie zakończymy to trzecią częścią jesienią 2020 roku - powiedział Tomasz Sekielski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Wsiadł do pociągu i zobaczył w przedziale 26 dziewczyn. Natychmiast zadzwonił na policję, zdążył na czas
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

źródło: gazeta

Następny artykuł