Ksiądz z filmu Sekielskich nie chce się leczyć. Chce wyjść na wolność

Ksiądz z filmu Sekielskich nie chce się leczyć. Chce wyjść na wolność Źródło: Facebook/Tylko nie mów nikomu

Tomasz Sekielski i jego film, który zrobił razem z bratem, zatytułowany "Tylko nie mów nikomu", wywołał ogromne zamieszanie w polskim Kościele. Jedna z postaci, o których mowa w filmie, skazany za pedofilię ksiądz Paweł Kania, chce wyjść na wolność.

Tomasz Sekielski i jego dzieło, które nakręcił razem z bratem, nagłaśniające problem pedofilii w polskim Kościele, zatytułowane "Tylko nie mów nikomu", wstrząsnęło polskim społeczeństwem. Wreszcie na jaw wyszły sprawy niektórych księży, którzy w przeszłości dopuścili się molestowania seksualnego dzieci. Jednym z bohaterów filmu był ksiądz Paweł Kania, który został skazany i odsiaduje 7 letni wyrok pozbawienia wolności za gwałty na dzieciach. Teraz chce wyjść na wolność

Tomasz Sekielski zapoznał wszystkich ze sprawą

Tomasz Sekielski w celu zrealizowania swojego ważnego filmu nie korzystał z pomocy żadnych sponsorów. Całą kwotę zebrał od ludzi, którzy dobrowolnie wpłacali pieniądze i wspierali powstawanie tego projektu. Prawdopodobnie gdyby nie ten film, to o wielu sprawach związanych z pedofilią w polskim Kościele duża grupa społeczeństwa nie miała by pojęcia. Jednym z antybohaterów występujących w tym filmie jest były ksiądz Paweł Kania, który został skazany na karę więzienia za gwałty na nieletnich. Teraz duchowny stara się o wypuszczenie na wolność. Nigdy nie przyznał się do swoich przestępstw.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pedofil chce wyjść na wolność

Dowody na jego winę są jednak dosyć poważne. Ksiądz został bowiem złapany podczas namawiania młodych chłopców do prostytucji w 2005 woku. Po przeniesieniu na inną parafię, duchowny wpadł po raz drugi. Próbował zameldować się pokoju hotelowym razem z małym chłopcem. Dopiero 7 lat później Paweł Kania został usunięty przez Watykan ze stanu duchownego. 

Teraz były ksiądz stara się o wyjście na wolność przed wyznaczonym terminem. Jego prawnik złożył bowiem wniosek o zwolnienie warunkowe. Prośba ta motywowana jest nienaganną postawą więźnia, a także zwycięstwami w więziennych konkursach poetyckich i literackich. Jednak w związku tym, że Paweł Kania nie zgadza się na wzięcie udziału w terapii seksuologicznej, szanse na to, że zostanie wypuszczony na wolność są minimalne. Pozytywne zaliczenie takich zajęć było jednym z warunków tego, żeby sąd w ogóle rozpatrzył wniosek o wcześniejszym zwolnieniu Kani. 

Prawdopodobne jest to, że sąd może potraktować ten wniosek więźnia bardzo surowo i w związku z tym, że odmawia on leczenia zwiększyć mu karę albo przenieść go do specjalnego ośrodka dla szczególnie groźnych przestępców w Gostyninie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. W kilkanaście minut duże polskie miasto zostało zupełnie zalane. Kolejne obszary Polski zagrożone potężnymi nawałnicami
  4. Urodziła pięcioro dzieci. Niestety, do domu wróciło z nią tylko jedno
  5. Światowe media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje legendarny gwiazdor, odszedł nieoczekiwanie w nocy

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News