Sekielski zdradził o czym będzie druga część "Tylko nie mów nikomu". Szykuje się kolejna burza?

Sekielski zdradził o czym będzie druga część "Tylko nie mów nikomu". Szykuje się kolejna burza? Źródło: Wikimedia Commons/Wybieram Europę

Tomasz Sekielski zapowiedział kontynuacje swojego głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu". W wywiadzie zdradził szczegóły planowanej kontynuacji, która niewątpliwie nie przejdzie bez echa.

Tomasz Sekielski wypracował sobie swoim filmem "Tylko nie mów nikomu" opinię reżysera poruszającego ważne społecznie tematy. Okazało się, że skandale przedstawione w dokumencie są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, jaką jest problem pedofilii w Kościele. Kontynuacja dokumentu ma ujawnić kolejne szokujące fakty dotyczące polskiego duchowieństwa.

Tomasz Sekielski ujawnia szczegóły swojego nowego filmu

Druga część kontrowersyjnego dokumentu ma pojawić się jesienią tego roku. Jednak tym razem, zamiast pokazywać ogół problemu i wybiórcze przypadki, reżyser planuje skupić się na konkretnej i ważnej postaci z polskiego episkopatu. Na razie jednak nie zdradził, o kogo chodzi, ale zapewnia, że nie jest to "szary" ksiądz z małej parafii.

- To będzie historia jednego księdza i wielu ofiar. Mamy wstrząsające nagrania i opowieści. Pojawia się na nich jeden z urzędujących biskupów - stwierdził reżyser w wywiadzie.

Jak zapowiedział, druga część dokumentu ujawni uwikłanie hierarchów kościoła w afery z wymiarem sprawiedliwości i lokalnymi parafianami. Okazuje się, że problem znacznie wykracza poza granice kościoła.

- Poszukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego duchowni byli traktowani ulgowo przez prawo. Wiemy już, że na śledczych wywierano naciski, bo "księdzu biskupowi na tym zależy..." i tak dalej - zapowiedział Sekielski.

Tomasz Sekielski chce poruszać ważne społecznie tematy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Reżyser wbrew temu, co twierdzi wielu jego przeciwników - nie ma na celu atakować kościoła katolickiego. Za misję postawił sobie ujawniane afer i dziennikarstwo śledcze. Równolegle pracuje nad dokumentem, ujawniającym afery związane ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi (SKOK), które doprowadziły do wymuszenia gigantycznych sum przez przestępców. W przyszłości planuje poruszyć temat przemocy domowej.

Sekielski przyznaje, że utrzymuje niezależność głównie dzięki hojnym darczyńcom i patronom, którzy chętnie wspierają jego twórczość. Reżyser jednak nie może zdradzić ich tożsamości, bo jak przyznaje, podmioty odpowiedzialne za sponsorowanie jego filmów nie chcą się ujawniać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Zapowiada się spektakularny rozwód. Królowa Elżbieta w centrum ogromnego skandalu
  4. Lincz na Dominikę Gwit za film o higienie intymnej. Tym razem grubo przesadziła?
  5. To za niego wychodzi za mąż. Gwiazda "Barw Szczęścia" pokazała zdjęcie narzeczonego
  6. Absolutny brak człowieczeństwa. Para skatowała na śmierć dwoje niepełnosprawnych dzieci, a ich zwłoki potraktowała jak śmieci

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News