Rozpłaczecie się! WIDEO tuż przed śmiercią Mackiewicza

Rozpłaczecie się! WIDEO tuż przed śmiercią Mackiewicza

Tomasz Mackiewicz był człowiekiem, który stracił życie przez swoją największą pasję. Już niedługo minie rok, od kiedy poniósł śmierć pod szczytem Nanga Parbat. Przed rozegraniem się dramatycznych zdarzeń powiedział coś, co chwyta za serca nawet po tych niemalże dwunastu miesiącach.

Tomasz Mackiewicz dla wielu osób był uosobieniem tego, że nie ma rzeczy niemożliwych. Potrafił zdobywać najtrudniejsze szczyty bez wsparcia wielkich firm, które opłacałyby jego wyjazdy. Przemawiała przez niego czysta miłość do gór. Dodatkowo himalaista obdarzony był wielką osobowością. W kilku słowach potrafił zawrzeć więcej, niż wiele tęgich głów na kilku stronach. Przed śmiercią podzielił się jedną z prawd, którymi kierował się w swoim życiu.

Tomasz Mackiewicz powiedział to tuż przed śmiercią

Tomasz Mackiewicz był człowiekiem pełnym pasji, który wiedział co chce osiągnąć w życiu. Jego serce zostało skradzione przez góry, które od lat były jego wielkimi towarzyszkami. Do spełnienia brakowało mu tylko tej jednej, Nanga Parbat. Każde kolejne podejście kończyło się klęską, ale himalaista nie zamierzał się poddawać. Na początku zeszłego roku po raz ostatni stanął przed wielkim wyzwaniem. Niestety, była to jego ostatnia próba. Tragiczne warunki pogodowe i wielkie przeciwności losy sprawiły, że 30 stycznia Tomasz Mackiewicz zmarł na Nanga Parbat, patrząc po raz ostatni w stronę tak bardzo upragnionego szczytu. Znajdując się na szczycie świata i patrząc na wszystko z góry postanowił nagrać kilka słów. Jego refleksja o istocie życia chociaż krótka, jest dobitnie głęboka. - Człowiek jest tylko mocny w stosunku do drugiego człowieka. W pyskówkach, przekomarzankach. Często opiera swoją wartość na materii, która przecież, a to w górach najlepiej widać, jest po prostu tymczasowa. Zresztą jak i sam człowiek - powiedział Tomasz Mackiewicz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Himalaista powtarzał jak mantrę stwierdzenie, że przemierzając górskie szczyty ma okazję być bliżej stwórcy. - Jak widać moi drodzy, jestem bliżej Boga tutaj, a to ze względu na strach przed śmiercią, kalectwem, bólem, cierpieniem i tak dalej, i tak dalej. Człowiek jest egocentryczny, że tak się wyrażę - stwierdził na jednym z filmów. Jego charakter i stosunek do życia najlepiej podsumowany został w jednym z twitterowych wpisów. - Miałeś to, o czym marzyłeś, bo starczyło Ci odwagi. Każdego, kto się z Tobą zetknął trochę nią zaraziłeś. Każdy, kto Cię poznał nigdy o Tobie nie zapomni - można przeczytać na profilu MatkaPolka. ZOBACZ TAKŻE
  1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
  2. Kuba Wojewódzki żyje jak król! Gwiazdor ma spektakularne posiadłości
  3. Papieżowi Franciszkowi puściły nerwy. Jak Rydzyk się z tego wytłumaczy?! 
  4. Gwiazdor TVP właśnie wywołał ogromny SKANDAL! O Sylwestrze w TVN mówią już wszyscy 
  5. Michał Wiśniewski podczas Sylwestra w Polsacie PORAZIŁ widzów. Polacy zastygli 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News