Tomasz Mackiewicz i jego śmierć na Nanga Parbat wzbudziła przed rokiem ogromne emocje wśród Polaków. Wielu internautów nie powstrzymało się od krytyki i hejtu w stronę Mackiewicza, ale też jego bliskich. Rok po tragedii wdowa po himalaiście przyznała, że rodacy zgotowali jej piekło.

Tomasz Mackiewicz do dziś pozostaje wspominany jako człowiek, który całą swoją pasję oddał górom. Bliscy byli jednymi z niewielu, którzy rozumieli ryzyko na jakie się pisał.

Spadł na nią trudny do udźwignięcia hejt. Żona himalaisty wyznaje jak znosiła krytykę

Po tym jak Mackiewicz nie zszedł z ośmiotysięcznika Nanga Parbat, a akcja ratunkowa z Denisem Urubko i spółką nie przyniosła skutku, w sieci poniosła się lawina miażdżącej krytyki. Po kolejnych przekazach mediów wyrzucano zmarłemu Mackiewiczowi najbardziej przykre sprawy. Wśród nich wymieniano niebezpieczną pasję, problemy z nałogami i epizod z leczenia się w ośrodkach odwykowych.

Spokoju nie dano Elisabeth Revol, partnerce z wyprawy na Nanga Parbat. Francuzka przeżyła wyprawę, ale nie udało się jej wrócić po Mackiewicza, który został w wyższych partiach góry.

Z linczem społecznym do dziś mierzy się wdowa po himalaiście, Anna Solska-Mackiewicz. W ostatnim wywiadzie z serwisem Gazeta.pl odniosła się do hejtu, jaki od ponad roku opanował polski internet w sprawie śmierci jej męża.

„Tomasz Mackiewicz nie mógł się bronić”

– Z tym sobie nie można poradzić. Potrzebowałam czasu. Żeby się uodpornić. Na szczęście byłam wtedy w Irlandii, daleko od Polski. Najbardziej bolało mnie jednak uderzanie w niego. Ja mogłam być wyzywana od konkubin, kochanek, ale on nie mógł się już bronić – powiedziała w szczerej rozmowie z Gazeta.pl wdowa po Mackiewiczu.

Sprawa nabiera szczególnego wydźwięku nie tylko w kontekście zbliżającej się rocznicy śmierci Mackiewicza na Nanga Parbat (za datę śmierci uznano 30 stycznia 2018 roku). Ostatnie dni to dla Polaków szczególna refleksja na temat hejtu i mowy nienawiści, która tchnęła Stefana W. do zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!

„Ludziom chce się nienawidzić”

Na ten moment nie pozostaje medialnym postaciom nic innego niż wspomniany przez wdowę po Mackiewiczu „gruby pancerz”. Ten temat ożywa na nowo – za sprawą premiery książki o himalaiście.

– Wraz z premierą książki znów zaczynają się pojawiać negatywne komentarze o Tomku. Ale teraz jedyne, co czuję, to zdziwienie, że ludziom się chce nienawidzić, i do czego są zdolni – wyznaje Anna Solska-Mackiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  3. Żona Tomasza Mackiewicza robiła wszystko, żeby go uratować. Niezwykle szokujące i wzruszające słowa wdowy
  4. Revol ujawnia jak naprawdę umarł Mackiewicz. To na zawsze rozerwie wasze serca

 

Krzysztof Jackowski straszy, inni przerażają. Wstrząsające przepowiednie na 2019 rok