Żona Mackiewicza rok po jego śmierci rozpętała burzę! Jej słowa wprawiają w osłupienie

Żona Mackiewicza rok po jego śmierci rozpętała burzę! Jej słowa wprawiają w osłupienie

Tomasz Mackiewicz dokładnie rok temu po raz kolejny postanowił zaatakować wraz z Elisabeth Revol szczyt Nanga Parbat, co ostatecznie zakończyło się dla niego tragicznie. Było to dla niego życiowym wyzwaniem, a teraz jego ukochana żona rozpętała w tej sprawie prawdziwą burzę. Jej słowa wprawiają w osłupienie. 

Tomasz Mackiewicz siedmiokrotnie próbował zdobyć szczyt Nanga Parbat, który stał się jego życiowym celem oraz niezwykłą obsesją. Mężczyzna dokładnie rok temu wyruszył na swoją ostatnią wyprawę, z której niestety nie udało mu się już wrócić. Choć od tragicznych wydarzeń minęło już wiele czasu, temat wciąż wywołuje ogromne kontrowersje, a sama wyprawa oraz wynikające z niej konsekwencje intrygują wiele osób. Tomasz Mackiewicz zostawił po sobie trójkę dzieci oraz ukochaną żonę, która postanowiła teraz rozpętać prawdziwą burzę, a jej słowa z pewnością wiele osób wprawią w osłupienie.

Wstrząsające słowa żony Mackiewicza

Anna Solska-Mackiewicz często zwierzała się w mediach, że do wielu ludzi miała żal o śmierć jej męża, nigdy jednak wprost nikogo nie oskarżała. Teraz natomiast, rok po tragedii, niespodziewanie powiedziała coś wstrząsającego. - Mam straszny żal do Krzysztofa Wielickiego (...) o to, że natychmiast nie próbował wysłać po Tomka helikoptera. Mieli opłacony depozyt, mogli go wykorzystać na ratowanie Tomka. Straszny jest we mnie ból z tego powodu. Bo śmigło stało gotowe do wykorzystania dla polskiej wyprawy, a ja w tym czasie z chatki w irlandzkiej wiosce organizowałam z kilkoma przyjaciółmi 50 tys. dolarów na zapłacenie za helikopter Pakistańczykom - powiedziała w rozmowie z "Wysokimi Obcasami". Jak później sama przyznała, nigdy nie rozmawiała o tej sprawie z Wielickim, jednak jest przekonana, że mężczyzna starałby się jej wytłumaczyć, że w tamtych okolicznościach wysłanie helikoptera było niezwykle skomplikowaną operacją. Jednocześnie zapewniła, że nie ma w ogóle żalu do Elisabeth Revol, z którą Tomasz Mackiewicz zdecydował się podjąć próbę zdobycia szczytu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tomasz Mackiewicz swoją śmiercią wywołał wiele kontrowersji

Taka wypowiedź wywołała prawdziwą burzę zarówno w środowisku himalaistów, jak i wśród przeciętnych Polaków śledzących całą sprawę. Przypomnijmy, że polska wyprawa na K2 ostatecznie ruszyła na pomoc parze w kłopotach, jednak udało im się uratować jedynie Revol, która o własnych siłach dała radę zejść do miejsca, skąd można ją było bezpiecznie zabrać. Zespół bał się ryzykować poszukiwania Polaka, które mogłyby skończyć się tragicznie dla wszystkich. Część osób rozumiała zagrożenie i kwestię poświęcenia, widać jednak, że są osoby, które gotowe by były narazić całą grupę, by ratować samotnego himalaistę. Cała sprawa wywoływała ogromne emocje, a słowa Solskiej-Mackiewicz o żalu do Wielickiego oraz wybaczeniu towarzyszce zmarłego wprawiły wiele osób w osłupienie. Wiele osób na portalach społecznościowych otwarcie wyrażało swoją niechęć do Francuzki, która postanowiła zostawić Polaka na zboczu góry i ratować swoje życie. Dla ukochanej Mackiewicza jej decyzja jest jednak zrozumiała, jednak o podobne zachowanie wobec Wielickiego chroniącego całą grupę, już ma żal. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. W PRL-u kochali ją wszyscy. Jej córka zginęła tragicznie, do dzisiaj ją opłakuje
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  3. To on stworzył „Rambo”. Nie żyje legenda produkcji filmowej
  4. Makabra na Śląsku. Syn brutalnie zamordował matkę, potem się zabił
  5. Trybunał Konstytucyjny Przyłębskiej własnie pomógł Andrzejowi Dudzie. Wyplątali go z tarapatów
  Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu