Revol powraca w góry! Wróci do Mackiewicza?
Marcin Owczarek - 17 Grudnia 2018

Revol powraca w góry! Wróci do Mackiewicza?

Tomasz Mackiewicz to tragiczna postać, a jego śmiercią żyła nie tylko Polska, ale cały świat. Pozostał na zawsze już na górze, którą zdobył, spełniając marzenia. Jego partnerka Elisabeth Revol powraca w góry! Czy wróci do swojego kompana?

Tomasz Mackiewicz jest dobrze nam znanym himalaistą. Jego wyprawa na Nanga Parbat odbiła się szerokim echem na całym świecie. To jeden z najtrudniejszych szczytów do zdobycia, szczególnie zimą. Polak chciał tego dokonać i spełnił swoje marzenie, niestety cena była bardzo wysoka. Nanga Parbat to 9 najwyższy szczyt na Ziemi. Do niedawna była to przedostatnia niezdobyta zimą góra (K2 pozostaje jako jedyny szczyt wciąż niezdobyty zimą, gdyż panują tam ekstremalne warunki, które uniemożliwiają wejście w bezpieczny sposób). Przy próbie wejścia na ten trudny szczyt zginęło ponad 60 osób. Wiele ciał wciąż tam leżą. Wyznaczają one trudny szlak dla pozostałych wspinaczy. Tomasz Mackiewicz był jedną z tych osób, która postanowiła dokonać czegoś wielkiego. Wraz ze swoją przyjaciółką chciał zdobyć szczyt zimą. Co więcej, chcieli tego dokonać bez butli tlenowych. To było jedno z ich największych marzeń. Skończyło się tragicznie. Elisabeth Revol oraz Mackiewicz prawdopodobnie zdobyli szczyt. Niestety, warunki pogodowe były zatrważające i Mackiewicz nabawił się choroby wysokościowej oraz ślepoty śnieżnej. Doznał również wielu odmrożeń. Revol zniosła go na wysokość 7200 metrów i zostawiła w szczelinie. Sama udała się po pomoc. Nie było szans, aby Mackiewicz ocalał z tej wyprawy. Revol przez kilka tygodni znajdowała się w szpitalu, a udało ją się uratować tylko dzięki szybkiej reakcji polskich himalaistów, między innymi Denisa Urubko.

Tomasz Mackiewicz - czy koleżanka wróci po niego?

Wiele osób myślało, że cudem ocalona Revol nie wróci już do zdobywania szczytów. Jej stan był ciężki i długo dochodziła po wyprawie do siebie. Groziła jej nawet amputacja stopy, ale udało się ją uratować. W końcu stanęła na nogi i stara się żyć pełnią życia. Włoski dziennikarz ostatnio spotkał się z kobietą i powiedział: - Mniej niż rok temu spotkałem Revol w szpitalu. Ważyła mniej niż 40 kg, miała opatrunki na dłoniach i stopach, była załamana. Przeżywała wszystko to, co wydarzyło się z Tomkiem. Teraz? Zupełna przemiana. Wróciła do formy. I fizycznej, i psychicznej - napisał Andrea Mattei.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
DowborPolsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystaćCzytaj dalej
Ostatnio w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Gazzetta dello Sport" wyznała, że marzy o kolejnej wyprawie: - Chciałabym spróbować wejść na Mount Everest. Chciałabym sprawdzić, czy jeszcze mogę, czy mogę wrócić - zdradziła Revol. Czy kobieta wróci kiedyś po swojego przyjaciela Tomasza Mackiewicza? Tego na razie nie wiadomo, chociaż można przypuszczać, że skoro wybiera się na najwyższy szczyt świata, to będzie chciała ponownie zdobyć Nanga Parbat i być może odnajdzie ciało Mackiewicza.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Oszalała?! BEZCZELNE pytanie dziennikarki DDTVN do gościa
  2. Dominika Gwit schudła? Fani nie mają wątpliwości!
  3. Szokujące wyznanie gwiazdy Tańca z gwiazdami. Program niszczył jej życie?
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News