Gdzie jest grób Tomasza Mackiewicza? Pogrzeb Polaka był owiany tajemnicą

Gdzie jest grób Tomasza Mackiewicza? Pogrzeb Polaka był owiany tajemnicą

Tomasz Mackiewicz to obecnie jeden z najbardziej znanych polskich himalaistów, który stracił życie na początku tego roku podczas wyprawy na dziewiąty co do wysokości szczyt świata, Nanga Parbat. Na temat jego pogrzebu do tej pory nikt nie chciał się wypowiadać, jednak w końcu wszystko stało się jasne. 

Tomasz Mackiewicz miał niezwykle burzliwą młodość - był uzależniony od heroiny, leczył się w ośrodkach Monaru, dalej zdecydował się na niesamowitą podróż po świecie, której większość udało mu się przebyć autostopem. Osiadł w Indiach, gdzie przez pewien czas uczył języka angielskiego trędowate dzieci, tam też się nawrócił i zainteresował wspinaczką, która już wkrótce stać się miała jego życiową pasją i obsesją. Jego pierwszym wyczynem wysokogórskim było pokonanie wyczerpującego Mount Logan, za które otrzymał wraz z Markiem Klonowskim nagrodę Kolosa w kategorii wyczyn roku. Na swoim koncie od tamtego czasu zgromadził wiele imponujących szczytów, jednak jego życiowym wyzwaniem okazał się ośmiotysięcznik Nanga Parbat. To właśnie na jego zboczu mężczyzna stracił życie, a jego pogrzeb przez długi czas pozostawał tajemnicą.

Tomasz Mackiewicz: gdzie jest jego grób jak wyglądał pogrzeb?

Oficjalnie uznaje się, że Tomasz Mackiewicz zginął 30 stycznia 2018 roku na zboczu góry Nanga Parbat. Msza w intencji polskiego himalaisty miała miejsce 14 lutego w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie. Symboliczne było oczywiście ostatnie pożegnanie himalaisty, a pochowana została jedynie pusta trumna, gdyż ciało wciąż nie zostało znalezione. Dokładne miejsce pochówku owiane jest jednak tajemnicą, a wypowiedzieć się o nim zgodziła jedynie Małgorzata Sulikowska, siostra mężczyzny. - Pod Warszawą (Tomasz Mackiewicz) miał takie miejsce, dokąd uciekał i gdzie dobrze się czuł. Więc może tam będzie ten symboliczny grób? - mówiła zagadkowo w rozmowie z Onetem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niesamowita walka o spełnienie marzeń

Tomasz Mackiewicz już po raz siódmy usiłować zdobyć szczyt Nanga Parbat, który stał się jego obsesją i marzeniem. Towarzyszyła mu Elisabeth Revol, która z górą stawała do walki po raz czwarty. Para zdecydowała się na zimowe wejście w stylu alpejskim i sportowym, a więc bez wspomagania tlenem z butli. Jak podają niektóre źródła, obydwojgu udało się wieczorem 25 stycznia dotrzeć na szczyt, lecz podczas schodzenia doszło do załamania pogody. Towarzyszka Polaka informowała również, iż miał on zapaść na chorobę wysokościową połączoną ze ślepotą śnieżną, przez co niemożliwe było sprowadzenie go bezpiecznie na dół. Dotarli razem na wysokość około 7200 metrów, gdzie kobieta zostawiła Mackiewicza w szczelinie, samotnie schodząc na dół i ratując swoje życie. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Martyna Wojciechowska wcale nie nazywa się Martyna! Oto jej prawdziwe imię
  2. Lidl rozgniótł Biedronkę jak robaka! Finisz Black Friday zwala z nóg
  3. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  4. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
  5. Anna Lewandowska jest MISTRZYNIĄ EUROPY! Nasza polska duma, o której mało kto wie
Następny artykuł