Pójdą po ciało Mackiewicza! Jest tylko jeden warunek

Pójdą po ciało Mackiewicza! Jest tylko jeden warunek Źródło:

Tomasz Mackiewicz zaginął na zboczach Nanga Parbat 26 stycznia 2018 roku. Himalaista zdobył szczyt wraz z Elisabeth Revol, której jako jedynej udało się jednak powrócić do domu. Co zaskakujące, grupa wspinaczy odważnie zapowiedziała właśnie, że sprowadzenie ciała Polaka z góry jest możliwe pod jednym warunkiem.

Członkom Nanga Parbat Czech Expedition 2018 udało się w lipcu zdobyć wybrany, zaplanowany szczyt. Sześciu himalaistów doskonale pamięta o tym, co w zimie spotkało na zboczach Tomasza Mackiewicza, którego ciało ich zdaniem da się sprowadzić na dół.

Tomasz Mackiewicz: ciało Polaka zostanie sprowadzone z Nanga Parbat?

- To możliwe. (...) Bądźmy jednak realistami. Potrzeba byłoby zorganizować profesjonalną wyprawę, z silnymi himalaistami, którzy po dotarciu na taką wysokość mieliby jeszcze siłę sprowadzić ciało niżej. To nie jest takie proste - powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski jeden z członków czeskiej wyprawy, Lukas Dubsky. - Jeżeli Tomek jest rzeczywiście w tym namiocie, który widzieliśmy i który pasuje do opisu Eli, to taka wyprawa jest możliwa. Myślę, że czterech bardzo mocnych himalaistów wystarczyłoby, aby zrealizować takie zadanie - dodał Pavel Burda, który także uczestniczył w letniej wyprawie.

Czego potrzeba, aby pójść po ciało Mackiewicza?

Co ciekawe, Czech zaznaczył jednak, że ciało Polaka dałoby się sprowadzić na dół tylko pod jednym warunkiem. Kto musiałby się na to zgodzić? - Mimo „technicznej" możliwości sprowadzenia ciała pozostaje pytanie: „czy Tomek nie powinien zostać na zawsze na tej górze?". Od razu uprzedzę, nie znam odpowiedzi. Taką decyzję ma prawo podjąć tylko najbliższa rodzina, nikt więcej - stwierdził stanowczo Burda.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragedia w Warszawie. 3-letnie dziecko wypadło z okna z piątego piętra
  2. Chora na raka b. posłanka PiS radzi Kaczyńskiemu. To powinno uśmierzyć jego cierpienie
  3. Dramat Zofii Czerwińskiej. Lekarze rozłożyli ręce, sprawa jest beznadziejna
Następny artykuł