Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu

Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu Źródło: Fot. Facebook/Tomasz Mackiewicz - Fani

Tomasz Mackiewicz zginął na Nanga Parbat w styczniu 2018 roku. Śmierć alpinisty wstrząsnęła światową opinią publiczną, pogrążoną obecnie w żałobie po odejściu dwóch kolejnych wspinaczy na zboczach tej samej góry. O dramatycznych szczegółach akcji ratunkowej opowiedział mediom Alex Txikon.

Tomasz Mackiewicz starał się w styczniu 2018 roku zdobyć szczyt Nanga Parbat. To osiągnięcie było dla niego największym marzeniem, które ostatecznie udało mu się zrealizować. Niestety, w drodze powrotnej dopadła go choroba wysokościowa, hipotermia oraz ślepota śnieżna. Chociaż na ratunek Polakowi wyruszyła ekipa doświadczonych wspinaczy, nie udało im się znaleźć go na czas.

Tomasz Mackiewicz zginął na Nanga Parbat, jego los podzieliło dwóch kolejnych wspinaczy

Niedawno media obiegły kolejne tragiczne informacje ze zboczy Nanga Parbat. W czasie swej wyprawy na szczyt zginęli bowiem Daniele Nardi i Tom Ballard. Im także próbowano bezslutecznie pomóc.

W ekipie ratunkowej znalazł się między innymi niezwykle znany wspinacz, Alex Txikon. To właśnie sportowiec ujawnił w rozmowie z hiszpańskimi mediami wstrząsające szczegóły poszukiwań zaginionych alpinistów, którym nie udało się niestety pomóc.

- Nie spaliśmy przez trzy dni, szukaliśmy ich nocami. Sprawdzaliśmy, czy dali jakikolwiek znak. W takich chwilach nie tracisz nadziei. Wiesz, że oni zginęli, ale podświadomie nie opuszcza cię myśl, że jednak wciąż żyją - wyjawił bardzo szczerze Txikon.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szokujące szczegóły poszukiwań zaginionych na Nanga Parbat

Doświadczony wspinacz opowiedział także o dramatycznym widoku, który ujrzał po odnalezieniu ciał Nardiego i Ballarda. Szczegóły sprawy okazują się niezwykle dramatyczne i bardzo bolesne.

- Przeszukaliśmy Nangę i znaleźliśmy ich ciała. To była okrutna śmierć. Wisieli na linie asekuracyjnej. Zmarli w wyniku hipotermii, w samotności, choć wzywali pomoc. Dawali przecież sygnały do obozu bazowego, ale nikt nie był w stanie im pomóc - ujawnił załamany podobnym finałem dramatycznej akcji ratunkowej Txikon, któremu udało się trzy lata temu zdobyć niedostępny dla wielu szczyt Nanga Parbat zimą.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  2. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  3. Wielkie załamanie pogody. Zima do nas powróci
  4. Strzelanina w Warszawie. Funkcjonariusz ranny
  5. Gwiazda TVN rok temu była o krok śmierci. Teraz ma poruszające marzenie
  6. Isabel Marcinkiewicz nie ma za co żyć? "Jestem w patowej sytuacji"

Źródło: Sport.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News