Tomasz Mackiewicz
Fot. Facebook/Tomasz Mackiewicz - Fani
Wiadomości Pikio - 27 Marca 2019

Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu

Tomasz Mackiewicz zginął na Nanga Parbat w styczniu 2018 roku. Śmierć alpinisty wstrząsnęła światową opinią publiczną, pogrążoną obecnie w żałobie po odejściu dwóch kolejnych wspinaczy na zboczach tej samej góry. O dramatycznych szczegółach akcji ratunkowej opowiedział mediom Alex Txikon.

Tomasz Mackiewicz starał się w styczniu 2018 roku zdobyć szczyt Nanga Parbat. To osiągnięcie było dla niego największym marzeniem, które ostatecznie udało mu się zrealizować. Niestety, w drodze powrotnej dopadła go choroba wysokościowa, hipotermia oraz ślepota śnieżna. Chociaż na ratunek Polakowi wyruszyła ekipa doświadczonych wspinaczy, nie udało im się znaleźć go na czas.

disco polo, Esmeralda Godlewska w ciąży?Esmeralda Godlewska w ciąży?! Pokazała fanom jednoznaczne zdjęciaCzytaj dalej

Tomasz Mackiewicz zginął na Nanga Parbat, jego los podzieliło dwóch kolejnych wspinaczy

Niedawno media obiegły kolejne tragiczne informacje ze zboczy Nanga Parbat. W czasie swej wyprawy na szczyt zginęli bowiem Daniele Nardi i Tom Ballard. Im także próbowano bezslutecznie pomóc.

W ekipie ratunkowej znalazł się między innymi niezwykle znany wspinacz, Alex Txikon. To właśnie sportowiec ujawnił w rozmowie z hiszpańskimi mediami wstrząsające szczegóły poszukiwań zaginionych alpinistów, którym nie udało się niestety pomóc.

- Nie spaliśmy przez trzy dni, szukaliśmy ich nocami. Sprawdzaliśmy, czy dali jakikolwiek znak. W takich chwilach nie tracisz nadziei. Wiesz, że oni zginęli, ale podświadomie nie opuszcza cię myśl, że jednak wciąż żyją - wyjawił bardzo szczerze Txikon.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Instagram.com/@nataliawrobelofficial/; Youtube/VENUS MILANO | Luxury Disco Strip Night ClubKoszmarne upokorzenie Natalii z Big Brothera. Wyciekły wszystkie najpikantniejsze materiałyCzytaj dalej

Szokujące szczegóły poszukiwań zaginionych na Nanga Parbat

Doświadczony wspinacz opowiedział także o dramatycznym widoku, który ujrzał po odnalezieniu ciał Nardiego i Ballarda. Szczegóły sprawy okazują się niezwykle dramatyczne i bardzo bolesne.

- Przeszukaliśmy Nangę i znaleźliśmy ich ciała. To była okrutna śmierć. Wisieli na linie asekuracyjnej. Zmarli w wyniku hipotermii, w samotności, choć wzywali pomoc. Dawali przecież sygnały do obozu bazowego, ale nikt nie był w stanie im pomóc - ujawnił załamany podobnym finałem dramatycznej akcji ratunkowej Txikon, któremu udało się trzy lata temu zdobyć niedostępny dla wielu szczyt Nanga Parbat zimą.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  2. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  3. Wielkie załamanie pogody. Zima do nas powróci
  4. Strzelanina w Warszawie. Funkcjonariusz ranny
  5. Gwiazda TVN rok temu była o krok śmierci. Teraz ma poruszające marzenie
  6. Isabel Marcinkiewicz nie ma za co żyć? "Jestem w patowej sytuacji"

lidlLidl oszalał na wiosnę! Spektakularne promocje przeszły najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

Źródło: Sport.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News