mackiewicz_po
TVN24
Anna Maria Guziewska - 28 Grudnia 2018

Tomasz Mackiewicz: Nanga Parbat było jego marzeniem, szokujący koniec

Tomasz Mackiewicz Nanga Parbat chciał zdobyć w ekstremalnie trudnych warunkach. Polski himalaista swoje marzenia przepłacił życiem. O samej wyprawie w mediach mówi się dużo, a kulisy ostatnich godzin spędzonych w Himalajach regularnie wychodzą na jaw.

Tomasz Mackiewicz Nanga Parbat postanowił zdobyć zimą w ekstremalnie trudnych warunkach. Wraz z Elisabeth Revol dotarli na sam szczyt, a z zeznań kobiety wynika, że podczas schodzenia doszło do załamania pogody. Mężczyzna doznał choroby wysokościowej i ślepoty śnieżnej, które uniemożliwiły mu zejście z góry. Zmarł tam, gdzie kochał być.

Tomasz Mackiewicz Nanga Parbat chciał zdobyć w trudnych warunkach. Tomasz Mackiewicz książka

Jego ciało nie wróciło do domu. Gdy akcja poszukiwawcza ruszyła za dwojgiem himalaistów, okazało się, że na wysokości 6000 metrów przebywa Elisabeth. Kobieta była niemal nieprzytomna i ją, natychmiast przetransportowano w bezpieczne miejsce. Niestety nie zdecydowano się podjąć akcji ratunkowej samego Mackiewicza. Prognozowano załamanie pogody. O całej wyprawie i życiu mężczyzny opowiada książka, która miała premierę po śmierci himalaisty. Był dziwakiem, autsajderem i pasjonatem. Jego najważniejszą miłością były góry. Kulisy jego życia ujawnił Mariusz Sepioło w książce "Nanga Dream".

Tomasz Mackiewicz odnaleziony

W sierpniu do mediów dotarła informacja, że w górach znaleziono namiot. Prawdopodobnie należał on do Tomasza Mackiewicza. - Znaleźliśmy pozostałości po kilku wyprawach. Zawsze w górach tak jest. Natomiast kilkanaście metrów od drogi, którą szliśmy, zauważyliśmy szczyt namiotu. Był prawie cały zasypany. Można było tam skręcić i nawet lekko odkopać pokrywę śnieżną i próbować zajrzeć do środka. To dało się zrobić. Fizycznie nie byliśmy aż tak wyczerpani - mówił mężczyzna, który był na miejscu i odnalazł sprzęt. Ciało nie wróciło do Polski, jednak himalaiści, którzy zdecydowali się zdobyć Nanga Parbat utworzyli pomnik, który ma upamiętnić Mackiewicza.

Nanga Parbat ofiary

Dziewiąty, co do wielkości, szczyt na świecie, wciąż jest marzeniem każdego himalaisty. Ci, decydują się zmierzyć z ekstremalnymi warunkami, które nierzadko mogą doprowadzić do śmierci. Klęski wielu wypraw nie zniechęcają jednak śmiałków do prób zdobycia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Przez 20 lat aż 34 ludzi próbowało zdobyć szczyt zimą. Finalnie, udało się to w 2016 roku. Mackiewicz chciał znaleźć się na liście tych, którym się udało. Z górską partnerką miał dokonać tego w styczniu 2018 roku. Wielkie marzenie skończyło się najgorszym z możliwych scenariuszy. Przed śmiercią, jak się okazuje, potwornie cierpiał.  ZOBACZ TAKŻE:
  1. Widzowie Pierwszej miłości załamani. Śmierć bohaterki serialu
  2. Ostatnie słowa biskupa Pieronka przed śmiercią. Nie bał się tego powiedzieć
  3. Donald Tusk ujawnia po śmierci bp Pieronka. Ogromne poruszenie w sieci
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
 
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News