Nieznane prywatne nagrania Tomasza Mackiewicza! Rozrywają serce

Nieznane prywatne nagrania Tomasza Mackiewicza! Rozrywają serce

Tomasz Mackiewicz i jego śmierć na ośmiotysięczniku Nanga Parbat w styczniu tego roku rozemocjonowały polską opinię publiczną. O tym, że Polak był człowiekiem całkowicie oddanym swojej pasji, wiemy od dawna. Opublikowany niedawno film o Mackiewiczu jeszcze mocniej utwierdza nas w tym przekonaniu.

Tomasz Mackiewicz nie przeżył styczniowej wyprawy na mającą 8126 metrów górę Nanga Parbat. Z filmu "Tomasz Mackiewicz - historia o życiu" wyemitowanego przez TVN24 dowiadujemy się kolejnych informacji o Polaku, który oddał swoje życie górom.

Nagrania ujmujące serca. Tomasz Mackiewicz - życie człowieka oddanego pasji

Mackiewicz nie wrócił kolejnej swojej wyprawy na szczyt, który stał się jego prywatną obsesją. Według części źródeł udało mu się, wespół ze współtowarzyszką wyprawy, Francuzką Elisabeth Revol, zdobyć szczyt. Problemy rozpoczęły się przy schodzeniu - Polak został na wysokości, na której nie dało się zorganizować wsparcia. Pozostał na górze do końca. Wchodząc na nią nagrywał filmy, które przekazała później szerszej widowni telewizja. To wtedy zdaliśmy sobie sprawę, jak mocno zmotywowanym człowiekiem był Mackiewicz. - Człowiek jest mocny tylko w stosunku do drugiego człowieka. W pyskówkach, przekomarzankach. Często opiera się na materii. Tu w górach jest ona tymczasowa, jak i sam człowiek – mówił na nagraniach. Jego proste, ale płynące prosto z serca refleksje były odbierane z uznaniem. Choć wielu miało mu za złe igranie ze śmiercią, kolejna część publiki doceniała, że Mackiewicz realizuje się w życiu zgodnie ze swoimi przekonaniami. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Dokument TVN24 przemawia do wyobraźni Polaków. Reporterzy bazowali na wcześniejszych relacjach Mackiewicza, a po jego śmierci pojechali w jego rodzinne strony. Pytali rodzinę, znajomych. Wszyscy potwierdzali, że był on jednostką oddaną swojej pasji. Życie go nie rozpieszczało - do tego stopnia, że trafiał do ośrodków terapii uzależnień. Kuracje okazały się skuteczne. Wyzwoliły w Polaku ogrom pozytywnej energii, którą emanował do samego końca. Podobnie jak poczuciem humoru i swojskością - wystarczy obejrzeć film (dostępny dziś również w serwisie Youtube). - Nie cierpiał. Nie czuł bólu, że odchodzi wcześniej - komentowała jedna z bohaterek reportażu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mackiewicz przed śmiercią zrobił tylko jedną rzecz. Szokujące doniesienia
  2. Mackiewicz tuż przed śmiercią nagrał poruszający film. Trudno powstrzymać łzy
  3. O czym myślał Mackiewicz gdy odchodził? Wstrząsająca historia wciąż porusza Polaków
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Nieznane dotąd szczegóły akcji ratunkowej Tomasza Mackiewicza! Będziecie w szoku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News