Koszmarna tragedia za granicą. Polacy nie żyją

Koszmarna tragedia za granicą. Polacy nie żyją Źródło: Fot. Pixabay.com

Śmierć wspinaczy zawsze wzbudza żywiołową dyskusję publiczną. Ponad rok temu odszedł od nas Tomasz Mackiewicz, który nie wrócił z wyprawy na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Dziś media obiega kolejna szokująca informacja - z trudnego alpejskiego szczytu Matterhorn nie wróciła dwójka Polaków.

Pasja, którą wybrał Tomasz Mackiewicz i tysiące innych wspinaczy,ma swoją cenę. Zimowe wspinaczki na najwyższe góry kontynentów są nie tylko szczególnym aktem heroizmu, ale i igraniem ze śmiercią.

Zginęli w górach, tak jak Tomasz Mackiewicz. Dwójka Polaków nie wróciła z Matterhornu

Rok temu przeżywaliśmy śmierć Mackiewicza, który nie wrócił z wyprawy na Nanga Parbat. Dziś polski krąg himalaistów i alpinistów przeżywa kolejną bolesną stratę. 

Koszmarne wieści płyną do Polski z Alp Penińskich. Media ogólnopolskie i lokalne podały informację o śmierci dwóch polskich wspinaczy, którzy obrali kurs na górę Matterhorn. To szósty pod względem wysokości najwyższy samodzielny szczyt Alp (4478 metrów n.p.m.).

- Wszystko wskazuje na to, że śmierć nastąpiła w środę. Polacy wspinali się granią Hörnli – popularną drogą na wierzchołek góry - poinformował tygodnik "Do Rzeczy".

Już kilka dni wcześniej rozpoczęły się intensywne poszukiwania zaginionych Polaków. Zgodnie z oceną portalu Basler Zeitung - "Nowiny" napisały o natknięciu się na ciała alpinistów. Wypatrzono je ze śmigłowca podczas lotu poszukiwawczego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jak podaje policja, dokładna przyczyna wypadku jest badana. Wiadomo, że alpiniści nie byli ze sobą związani. Mieli spaść z wysokości blisko 600 metrów, ciała znaleziono na wysokości 3700 metrów nad poziomem morza - piszą "Nowiny".

Jednym ze zmarłych miał być strażnik miejski z Rydułtów. Pojawiły się już kondolencje na stronie internetowej tamtejszego urzędu. Mężczyzna miał 40 lat. Czytamy, że pozostawił żonę i małą córeczkę.

Matterhorn leży na granicy między Szwajcarią a Włochami. Jest jednym z najbardziej znanych szczytów Alp, uchodzi za trudną górę do zdobycia, ze względu na odstraszający wygląd. Pierwsi zdobywcy szczytu stanęli na wierzchołku góry w 1865 roku. 

Nie pojawiły się jeszcze dane na temat drugiego zmarłego himalaisty. Łączymy się w bólu z rodzinami tragicznie zmarłych wspinaczy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Złośliwy RAK zabrał żonę polskiego zdobywcy Oscara. Ta śmierć ZMIAŻDŻYŁA wielkiego reżysera
  2. Nataszę Urbańską i Janusza Józefowicza dzieli 18 lat różnicy! Ich związek do dziś budzi WIELE kontrowersji
  3. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  4. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  5. Adwokat nazwała członka KRS z PiS "DZBANEM". Teraz ma postępowanie dyscyplinarne
  6. Polsat odpalił prawdziwą petardę. Polacy masowo będą oglądać hitową produkcjęAdam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  7. Miliony Polaków włączy dziś TVN. Wieczorem jeden z najbardziej emocjonujących filmów ostatnich lat

źródła: Nowiny, Do Rzeczy, Wspinanie.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News