Dzieci Tomasza Mackiewicza zlinczowane. Aż się robi smutno

Dzieci Tomasza Mackiewicza zlinczowane. Aż się robi smutno Źródło: Fot. gofundme

Tomasz Mackiewicz zginął na Nanga Parbat na początku 2018 roku. Osierocił trójkę dzieci - Maxa i Tonię z pierwszego małżeństwa oraz Zoję z drugiego. Już w styczniu ruszyła zbiórka, której początkowym celem miało być uratowanie Polaka. Z czasem zadecydowano, że zebrane pieniądze trafią do osieroconych maluchów. Właśnie z tego powodu na dzieci spadła ogromna krytyka.

Tomasz Mackiewicz był żonaty dwukrotnie. Z pierwszego związku małżeńskiego z Joanną Kondracką miał dwójkę dzieci - Maxa i Tonię. Ich małżeństwo rozpadło się jednak, a Mackiewicz ożenił się ponownie z Anną Solską, która urodziła mu córkę Zoję. To właśnie te małe dzieci osierocił Mackiewicz. Alpinista zmarł w wieku 43 lat. W styczniu odbyła się jego kolejna wyprawa na Nanga Parbat - pierwsza zakończyła się niepowodzeniem, a jemu i Elizabeth Revol nie udało się dotrzeć na szczyt. Mackiewicz był więc świadomy, jak wysokie ryzyko odważnie podejmuje. Mimo wszystko zdecydował się wyruszyć, co zakończyło się dla niego naprawdę tragicznie. Początkowo, gdy była jeszcze nadzieja na uratowanie Tomasza Mackiewicza, rodzina zdecydowała się rozpocząć zbiórkę, która miała sfinansować akcję ratunkową. Niestety, już po kilku dniach cała wiara na sprowadzenie mężczyzny na dół znikła. Pomimo prób dojścia do niego przez ekipę ratunkową, ostatecznie do tego nie doszło. Zbiórka natomiast pozostała, zmienił się jednak cel - planowane 500 tys. złotych miało zostać przeznaczone na potrzeby trójki dzieci Mackiewicza i jego dwóch żon.

Tomasz Mackiewicz zginął na Nanga Parbat. Do jego dzieci trafiła potrzebna pomoc

Zbiórka potoczyła się dużo lepiej, niż ktokolwiek oczekiwał. Zebrano ponad 703 tys. złotych! Była partnerka wspinacza szybko podziękowała za ogromne zaangażowanie, którym wykazała się opinia publiczna. - Ta pomoc i ta gotowość, by zaopiekować się dziećmi, były i pozostaną dla mnie niesamowite. Nie umiem znaleźć słów, żeby opisać, ile naprawdę to dla nas znaczyło wtedy, kiedy wszystko się wydarzyło i teraz, w pół roku po śmierci Tomka. To, że wysłaliście w naszą stronę, w stronę dzieci tyle miłości, tyle wsparcia, to zostanie z nimi, pomoże przez lata ich życia. Przez lata bycia dziećmi, potem dorastania i powolutku, powolutku układania sobie w sercach i główkach tego, co się stało z ich tatą i nigdy się nie odstanie. I na co wiele czasu będzie trzeba im pewnie, żeby zrozumieć i umieć przyjąć tę stratę. Kochani! Daliście naszym dzieciom bezpieczeństwo, ja nigdy tego nie zapomnę i nigdy nie przestanę być Wam za to wdzięczna - opublikowała swoje podziękowania była żona Joasia Kondracka.

Niepodziewany lincz na osierocone dzieci Tomasza Mackiewicza

Chociaż to wspaniałe, że Polacy potrafili się zmobilizować i zebrać razem tak ogromną sumę, część internautów jest oburzona całą inicjatywą. Według nich są w kraju osoby, które dużo bardziej potrzebują pieniędzy. Kwota jest ogromna, a w końcu dzieciom Mackiewicza nic nie zagraża w porównaniu do innych, często chorych maluchów, na których leczenie brakuje pieniędzy. Trudno jednak było się spodziewać, że osierocone pociechy alpinisty spotka aż taki lincz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Biedni ludzie w Polsce nie otrzymują takich pieniędzy, tylko Tomasz Mackiewicz, facet żyjący sobie w Irlandii, gdzie zarobki są 4 razy większe, który zamiast siedzieć w domu z rodziną i się nią zająć, właził na niebezpieczny szczyt bez wymaganego doświadczenia - pisze jeden z oburzonych internautów. - Jestem nieco sceptyczny wobec tego typu akcji - dlaczego biedni ludzie w Polsce nie otrzymują takich pieniędzy, tylko facet żyjący sobie w Irlandii. To tak, jakby wynagradzać rodzinę Froga za to, że szarżował na ulicy i zginął. Przecież jest świadomy tego, co robi i czym ryzykuje. Ubezpieczenie tez chyba miał. Przesada - grzmi kolejna osoba. - Żona wiedziała, jak się ustawić. Może na trochę jej starczy - dodaje internautka w naprawdę skrajny już sposób.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Katastrofalna sytuacja w Polsce. Żywioł zaatakował, strażacy nie nadążają
  2. Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami? Odkryj najmodniejsze długości
  3. Nikt nie wiedział o mrocznym sekrecie ikony polskiej muzyki. Przerażające
  4. Kiedy umrzesz, Twój pies Cię zje? Cała prawda o naszych przyjaciołach
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News