Tomasz Mackiewicz: Dzieci himalaisty przeżyły prawdziwy koszmar

Tomasz Mackiewicz: Dzieci himalaisty przeżyły prawdziwy koszmar Źródło: tvn24

Tomasz Mackiewicz dzieci musiał chronić przed stresem. Jego wyprawy górskie zawsze wiązały się z ogromnym niebezpieczeństwem. Po śmierci himalaisty te musiały przeżyć potworny koszmar.

Tomasz Mackiewicz dzieci traktował priorytetowo. One były jego ogromną miłością, góry - bezsprzecznie - pasją. Himalaista osierocił Maksa, Tonię i Zoję. Jak poradziły sobie z koszmarem po utracie ojca?

Tomasz Mackiewicz dzieci wychował w duchu dbania o pasję. Co powiedział Maks Mackiewicz do ojca?

Informacje o śmierci mężczyzny obiegły cały świat. Próba uratowania duetu himalaistów została nazwana "wybitną". W ciągu miesięcy po tragicznej w skutkach wyprawie, rodzina starała się utrzymać prywatność i przeżyć żałobę w indywidualny sposób. Szwagierka Mackiewicza opowiedziała jednak, jaka była ich reakcja po bulwersującej wiadomości o śmierci. - Tonia, córka, obraziła się na moją siostrę. Zapytała: to co, nie będziemy jeździć już na wakacje do taty? Maksio płakał. Już wcześniej miał złe przeczucie, bardzo prosił tatę, by nie jechał. One już widzą, że tata został na górze. Że nie wróci - powiedziała Małgorzata Sulikowska w rozmowie z WP. Po śmierci Mackiewicz okazało się, że mężczyzna zadłużał się, aby móc wyruszyć w kolejną wyprawę. Internauci przygotowali więc internetową akcję, która miała na celu zebranie pieniędzy dla jego dzieci.

Xawery Mackiewicz. Niewyobrażalna historia i trauma himalaisty

O tej historii nie mówił. Trauma, którą przeżył Tomasz Mackiewicz, nie dawała mu spokoju. Himalaista musiał się zmierzyć z tragicznym wydarzeniem - przeżył śmierć swojego syna. Xawery był bratem bliźniakiem Maksa, dzieckiem z pierwszego małżeństwa himalaisty. Chłopiec zmarł, a jego prochy Mackiewicz zaniósł w foliowej torbie na szczyt Chan Tengri. Chciał, aby jego najbliższy znalazł się w miejscu, które on szczególnie kochał.

Zoja Mackiewicz. Co wiemy o córce himalaisty?

Zoja była córką z drugiego związku mężczyzny, z Anną Solską. Para mieszkała na stałe w Irlandii, jednak Tomasz dbał o kontakty z Maksem i Tonią. Zawsze spędzali wspólnie wakacje, podczas których starał się kultywować ich pasje.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Po śmierci mężczyzny Solska mało mówiła o swoim bólu. Chciała jedynie podziękować wszystkim za udział w wyprawie poszukiwawczej i zapewnić o pamięci. - Jestem głęboko wdzięczna wszystkim, całemu zespołowi pod K2 – Adamowi, Denisowi i pozostałym wspinaczom, osobom, które były zaangażowane w pomoc - mówiła wzruszona partnerka Mackiewicza. Kobieta zapewniała, że próba uratowania jej ukochanego była dla niej niezwykle ważna. Podkreślała, że Tomasz zawsze dzielił się z ludźmi energią i pasją. Chciała, aby ludzie o tym nie zapomnieli.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tomasz Mackiewicz: Nanga Parbat było jego marzeniem, szokujący koniec
  2. Kto odpowiada za śmierć Mackiewicza? Prawda jest szokująca
  3. Na co zmarła Agnieszka Dymecka? Gwiazda TVP przegrała ze straszną chorobą
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News