Tomasz Mackiewicz i list pożegnanlny
Facebook/Tomek Mackiewicz
Mateusz Sidorek - 30 Stycznia 2020

Trudno powstrzymać łzy. Revol napisała list pożegnalny do Mackiewicza

Tomasz Mackiewicz pojawił się we wspomnieniach Elisabeth Revol. Kobieta napisała do przyjaciela wzruszający list pożegnalny. Para himalaistów przeżyła prawdziwy dramat.

Za spełnienie swojego marzenia Tomasz Mackiewicz ostatecznie zapłacił życiem. Przeżyć udało się jego koleżance, Elisabeth Revol, która musiała podjąć najtrudniejszą decyzję, jaka może spotkać himalaistę - iść i ratować się, czy zostać z towarzyszem i ryzykować? Kobieta niedawno opublikowała swoje wspomnienia o wyprawie na Nanga Parbat.

Paweł Królikowski TVPTVP przekazała informację o Pawle Królikowskim. Potwierdziły się doniesieniaCzytaj dalej

Tomasz Mackiewicz od lat marzył o zdobyciu Nanga Parbat. Mówienie, że kochał ten szczyt, wcale nie odbiega od rzeczywistości. Jego bliscy potwierdzili, że z tą górą łączyła himalaistę niezwykła więź, którą trudno wytłumaczyć komuś, kto nie lubi się wspinać. 25 stycznia 2018 roku wreszcie swoje marzenie spełnił. Zdobył szczyt razem z przyjaciółką, Elisabeth Revol. Niestety Polak nie miał już sił, żeby wrócić do obozu.

Tomasz Mackiewicz wciąż żyje w pamięci Revol

Revol i Tomasz Mackiewicz zeszli razem na wysokość 7250 m n.p.m., ale dalej himalaistka musiała iść już sama. Polak nie był już w stanie się ruszać. Dziewczyna zabezpieczyła go odpowiednio w jamie lodowej i kontynuowała schodzenie z nadzieją, że zostanie uratowana. Revol udało się uratować, ale warunki były zbyt ekstremalne, żeby pomóc Polakowi. Przyjaciółka napisała do niego pożegnalny list we swoich wspomnieniach, "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU PODGALERIĄ

Disco poloSą zdjęcia, Marcin Miller z Boys już dłużej nie może ukrywać prawdy. Wielu fanom opadły szczękiCzytaj dalej

- Cały czas myślę o Tomku. O tym jak żył, o jego filozofii, sztuce życia, o jego miłości do Nangi [...] Tomek, dziś piszę do Ciebie pożegnalny list, choć wolę go nie kończyć słowami „do widzenia". Wciąż nie jestem na to gotowa – napisała.

- Nie wiem nadal, jak to się stało, dlaczego musieliśmy się pożegnać. Wiem tylko, że boli mnie Twoja nieobecność, że zalewają mnie fale uczuć [...] Wtedy wiedzieliśmy, że nie mamy prawa do błędu. Ale niezależnie od naszych wspólnych wypraw, spotkanie z Tobą było dla mnie czymś wyjątkowym i niezapomnianym. Na zawsze zachowa dla mnie słodko-gorzki smak wolności. Dziękuję Ci Tomku, że byłeś tym, kim byłeś – zakończyła francuska himalaistka.

Dzisiaj grzeje:

1. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
2. Gwiazdor disco polo zrobił dziecko 16-latce. Mało kto zdawał sobie sprawę z jego zachowania

Wspomnienia spisane przez Elisabeth Revol udowadniają, że Tomasz Mackiewicz wciąż żyje w jej pamięci. Dramat, który spotkał himalaistów, nadal stanowi dla niej trudny i emocjonalnie wyczerpujący temat. 30 stycznia uznano za oficjalną datę śmierci polskiego himalaisty. Dzisiaj przypada druga rocznica tragedii, w której zmarł Tomasz Mackiewicz.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Matka z całej siły kopnęła swoją 3-letnią córeczkę. Powód? Aż się gotuje w człowieku
  4. 11-latek popełnił samobójstwo. Mama, przeglądając jego telefon, zamarła, wszystko stało się jasne
  5. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wygląda żona Krzysztofa Krawczyka. Po prostu anioł nie kobieta

Katarzyna Dowbor nie mogła już nic zrobićKatarzyna Dowbor mogła tylko uronić łzę, kiedy zobaczyła dzieci. Dramat toczył się za zamkniętymi drzwiamiCzytaj dalej

źródło: Fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News