Kolejni śmiałkowie idą szlakiem Mackiewicza. Komplikacje podczas wspinaczki

Kolejni śmiałkowie idą szlakiem Mackiewicza. Komplikacje podczas wspinaczki

Tomasz Mackiewicz przeszło rok temu rozpoczął swoją ostatnią wspinaczkę na szczyt Nanga Parbat. Jego śmierć odbiła się szerokim echem na całym świecie. Jednak mimo wszystko wciąż znajdują się śmiałkowie, którzy chcą zdobyć tę górę.

Tomasz Mackiewicz dla wielu osób stał się prawdziwym wzorem. Ludzie podziwiają jego upór w dążeniu do spełnienia swojego celu, który do łatwych bez wątpienia nie należał. Mimo wszystko polski himalaista zapisał się na kartach historii, ponieważ udało mu się zdobyć szczyt Nanga Parbat podczas zimowego podejścia. W całej historii udało się to zaledwie dwóm ekipom, a w tym właśnie Mackiewiczowi. Teraz znaleźli się nowi śmiałkowie, którzy poprzeczkę stawiają sobie jeszcze wyżej.

Tomasz Mackiewicz: kolejni sportowcy chcą zdobyć Nanga Parbat

Nanga Parbat jest jednym z najtrudniejszych szczytów do zdobycia, a według różnych źródeł, życie na tej górze mogło stracić nawet ponad 60 himalaistów. Jednak trudne warunki i duża liczba poległych nie zniechęcają kolejnych ekip, które decydują się na podjęcie próby zdobycia tego szczytu. Tym razem są to Daniele Nardi oraz Tom Ballard chcą zdobyć ten trudny szczyt. Wcześniej udało się im wejść już na wysokość ponad 6000 metrów nad poziomem morza. Co więcej, włosko-brytyjski duet podjął się wyzwania zdobycia Nanga Parbat, podchodząc od strony Żebra Mummary’ego. Do tej pory nikomu się to jeszcze nie udało. Trzeba przyznać, że himalaistom bardzo dobrze idzie, ale nie oznacza to, że nie natrafili na problemy. Ostatnie dni są dla nich szczególnie trudne przez fatalne warunki pogodowe. Doszło nawet do tego, że musieli odkopywać swój namiot spod śniegu, ponieważ podczas nocy zostali całkowicie zasypani.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Ballar zamieścił zdjęcie na swoim profilu instagramowym zamieścił zdjęcie, które prezentuje, jak dużo śniegu spadło na ich namiot. Mimo wszystko himalaiści nie rezygnują i nadal chcą zdobyć szczyt. Przed nimi kilka dni lepszej pogody, co daje szansę na zaatakowanie szczytu. W podobnej sytuacji znalazł się ponad rok temu Tomasz Mackiewicz, który już nie zdołał opuścić zbocza góry. Miejmy nadzieję, że tym razem nie dojdzie do podobnej tragedii. fot. instagram.com
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Smutna śmierć legendy TV. Jego filmy oglądaliśmy wszyscy
  2. Pojazdy armii USA zderzyły się na A2. Autostrada zablokowana
  3. Kiedy koniec siarczystych mrozów? Musimy chwilę jeszcze na to poczekać
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
Następny artykuł